“Herşeye Rağmen” Resim Sergisi Açıldı.

“Herşeye Rağmen” Resim Sergisi Açıldı.

Haber: Erol Ünal

BodrumArt Sanat ve Kültür Derneği 2022 yaz sezonu etkinlikleri “Herşeye Rağmen” karma resim sergisi ile başladı. Oasis Sergi Salonu’nda 29 Mayıs tarihine kadar sürecek sergiye, BodrumArt’ın 47 üyesi değişik tekniklerdeki resim ve seramikleriyle katılıyor.

Bir kokteylle açılışı gerçekleşen “Herşeye Rağmen” resim sergisi Bodrumlu sanatseverlerin ilgisini çekti.

Bodrum Sanat ve Kültür Derneği (BodrumArt) Başkanı Cengiz Çeliker; “Bodrum’un uluslararası tek derneği özelliğine ve 190 üyeye sahip BodrumArt Sanat ve Kültür Derneği çalışmalarında on yılı geride bıraktı. Birçok alanda olduğu gibi sanat buluşmalarını da kesintiye uğratan küresel salgını geride bırakmanın huzuruyla “Herşeye Rağmen” sergisiyle sanat diyebilmenin de mutluluğunu yaşıyoruz. 47 üyemizin yapıtlarıyla sanatseverlerin karşısında olduğumuz bu yılın ilk sergisinde sanat dostlarıyla birlikte olmanın mutluluğunu içindeyiz” dedi.

Bodrum Sanat ve Kültür Derneği Hakkında;

22 Mart 2005’de kurulan Bodrum Sanat ve Kültür Derneği 21 Eylül 2005 ilk Genel Kurulunu yapmıştı. Derneğin amacı; “Sanatın toplumların ve bireylerin gelişiminde en önemli etkenlerden biri olduğu gerçeğinden hareket ederek yerel olarak Bodrum ve çevresinde, genel olarak ülkemizde ve dünyada kültür ve sanatın gelişimine katkıda bulunmak, bu olguların kavranılması ve algılanmasını sağlamak yoluyla toplumsal gelişime hizmet etmek” olup 2005 yılından beri Bodrumda faaliyet göstermektedir.

*****

Read Previous

Flamenko İstanbul Festivali Başlıyor

Read Next

Yaratıcı Yazarlık

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: