Flamenko İstanbul Festivali Başlıyor

Flamenko İstanbul Festivali Başlıyor

Haber : Kemal Gönüleri

3.Uluslararası Flamenko İstanbul Festivali, 22 Mayıs 2022 Pazar günü Saat: 20.30‘da Zübeyde Ana Kültür Merkezi‘nde yapılacak olan Açılış Konserinde; Madridli Ünlü dansçı Cristian Almodovar‘ın dansları ile başlıyor.

3.Uluslararası Flamenko İstanbul Festivali , Yasemin Devrim Torun sanat yönetmenliğinde Açılış Konserinmde Madridli Ünlü dansçı Cristian Almodovar‘ın sürpriz dansları ile baslayacak.

5 gün sürecek festivalde flamenko dans ve gitar workshopların yanı sıra Ünlü Ressam Banu Devrim‘in “Flamenko Ateşi” isimli Kişisel resim sergisi Sanatseverlerle buluşurken, dinletilerle flamenko dolu dolu geçecek.

Kerem Can Özpekel‘in Flemenko Gitar Workshop&Albümünün tanıtımı 23 Mayıs 2022 Pazartesi günü saat: 19.30 yapılacak.

23 Mayıs 2022 Pazartesi günü açılacak olan, Ressam Banu Devrim’in “Flamenko Ateşi” isimli Kişisel resim sergisi, 26 Mayıs akşamına kadar Sanatseverler tarafından ziyaret  edilebilecek.

Zübeyde Ana Kültür Merkezi

Adres: Çalıkuşu Sokak No:2, Levent/Beşiktaş

Flamenko İstanbul Derneği Hakkında

Flamenko İstanbul Derneği, İstanbul’da 7 Nisan 2008 yılında Aliel Torun tarafından flamenko sanatıyla ilgili müzisyenleri, dansçıları ve flamenko sevenleri bir araya getirmek amacıyla kurulmuştur.

Flamenko İstanbul Derneği, her yıl Uluslararası Flamenko istanbul Festivali düzenleyerek İspanya’dan, bu sanatı hayatının bir parçası edinmiş gitaristler, dansçı ve cantaorların derneğimize davet edilip, öğrencilerimiz ve üyelerimizle kültür etkileşimi içerisinde aynı havayı soluması amaçlanmaktadır.

Günümüzde flamenkonun sadece gitar, sadece dans veya şarkıdan oluştuğu düşüncesi, flamenkonun yapısındaki birliktelik ve eğlence kültürünün eksik yaşanmasına neden olmaktadır. Unutulmamalıdır ki bu üç öğe bir bütündür ve bu sanatın olmazsa olmazlarıdır.

Flamenko İstanbul Derneği bu düşünceden yola çıkarak Flamenko ruhunun özünde olduğu gibi birliktelik içerisinde yaşanabilmesi için, kendine düşen görevin de farkında olup, Flamenko Kültürünü sevenleriyle paylaşabilmeyi arzu etmektedir.

*****

 

Read Previous

Adana Sinematek’te 10. Yıl Özel Etkinliği

Read Next

“Herşeye Rağmen” Resim Sergisi Açıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: