Adana Sinematek’te 10. Yıl Özel Etkinliği

Adana Sinematek’te 10. Yıl Özel Etkinliği

Haber ve Fotoğraflar : Vahit Şahin

  • Altınoran Düşünce ve Sanat Platformu’nun Sinametek, 10. yılının ilk etkinliğini 27 Mayıs 2022 tarihinde Türk Sineması’nın ustası Zeki Demirkubuz’u konuk ediyor.
  • Etkinlik, 27 Mayıs 2022, Cuma akşamı Saat: 19:00’da Başkent Hastanesi Kışla Yerleşkesi Toplantı Salonu’nda başlayacak
  • Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği Başkanı S. Haluk Uygur, “bu büyük buluşmada önce Demirkubuz’un sinemamızın baş yapıtlarından biri olan “Üçüncü Sayfa” filmini izleyeceğiz”  

Altınoran Düşünce ve Sanat Platformu‘nun Sinametek, 10. yılının ilk etkinliğini, 27 Mayıs 2022 tarihinde Türk Sineması’nın ustası Zeki Demirkubuz’u konuk ederek kutluyor.

Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği Başkanı S. Haluk Uygur, “Nisan 2022 itibariyle 10. yılını dolduran Sinematek Adana, yıldönümünü çok özel bir etkinlikle taçlandırıyor; Türk Sineması’nın büyük ustası Zeki Demirkubuz konuğumuz oluyor. Pandemi nedeniyle verdiğimiz uzun aradan sonra, 10. yılımızda büyük bir dönüş yapıyoruz.

2014 yılında ağırladığımız ve “Kader” filmini izleyip, üzerine doyumsuz bir sohbet gerçekleştirdiğimiz Zeki Demirkubuz, Sinematek Adana’ya tekrar konuk oluyor.

27 Mayıs 2022, Cuma akşamı Saat: 19:00’da Başkent Hastanesi Kışla Yerleşkesi Toplantı Salonunda başlayacak büyük buluşmada önce Demirkubuz’un sinemamızın baş yapıtlarından biri olan “Üçüncü Sayfa” filmini izleyeceğizdedi.

yonetmen Zeki Demirkubuz

Filmin ardından Zeki Demirkubuz‘la sinema, sanat ve hayat üzerine yüz yüze bir sohbet gerçekleştireceklerini ve izleyicilerden gelen sorularının yanıtlanacağını ifade eden Uygur, “ Bu muhteşem akşamda yer almak istiyorsanız, ajandalarınıza şimdiden not ediniz. Sinematek Adana buluşmaları ücretsiz ve herkese açıktır. “Zeki Demirkubuz – Üçüncü Sayfa” etkinliğine katılım, salondaki koltuk adediyle sınırlıdır. Salon dolduktan sonra gelecek katılımcılarımızdan şimdiden özür dileriz” ifadesini kullandı.

*****

Read Previous

21 Mayıs 2022 Cumartesi Günün Sergisi

Read Next

Flamenko İstanbul Festivali Başlıyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: