Ersin Faikzade sesiyle şiirlere hayat veriyor.

Corona Virüs günlerinde

Ersin Faikzade

sesiyle şiirlere hayat veriyor.

Haber: Erol Ünal

Ersin Faikzade Corona Virüs günlerinde Türk ve Latin Amerika şairlerinin şiirlerini yorumlayarak bir ilk’e imza attı. Türkiye’nin en çok yönlū sanatçılarının başında gelen sanatçı uluslararasi platformlarda insanlık projelerinde “Dünya Barış Elçisi” olarak güçlü sesi, konserleri ile dünya ülkelerinde dostluk ve sevgi bağları kuruyor.

Şimdi ise yaşadığımız Corona virüs günlerinde etkili diksiyonu ve takdir toplayan Türkçesi ile Türk edebiyatının önde gelen isimlerinin ölümsüz eserlerini seslendiriyor. Okuduğu şiirleri sevenleri ile paylaşıyor, duygusal ve bir o kadar vurgulayıcı sesi ile şiirlere yeniden hayat veriyor.

Ersin Faikzade’nin Youtube kanalından Mevlana’dan Şems Tebrizi‘ye, Can Yücel‘den Cahit Sıtkı Tarancı‘ya, Orhan Veli Kanık, Sabahattin Ali, Nazım Hikmet, Atilla İlhan, Necip Fazıl Kısakürek, Cemal Süreyya, Özdemir Asaf, Yahya Kemal Beyatlı, Ahmet Arif ve Türk Edebiyatına damgasını vurmuş nice değerli yazarımızın eserlerini Ersin Faikzade‘nin sesinden dinleyebilirsiniz. Latin Amerika’da çokça sevenleri olan uluslararası sanatçımız ayrıca İspanyolca olarak Latin Amerika edebiyatının önde gelen şairlerinin eserlerini de seslendiriyor.

Ersin Faikzade Arjantin’de ünlü sanatçı dostu Alfredo Steffano ve Kolombiya’da Gloria Barcenas‘ın öncülüğünde yer alan projede yer alıp tüm latin Amerika ülkelerinde sesi ile şiirlere hayat verecek. Gabriel Garcia Markiz, Mario Benedetti, Pablo Neruda, Carlos Fuentes, Juan Carlos Onetti ve Ernesto Cardenal‘in eserleri sanatçı’nın sesiyle hayat bulacak.

Ayrıca yazar önümüzdeki günlerde tarihi araştırma ve biyografi kitabı “Prenses Süreyya” kitabıyla o dönemin bilinmeyenlerine ışık tutacak.

Cahit Sıtkı Tarancı “Desem ki” şiiri (Ersin Faikzade seslendiriyor)

Orhan Veli Kanık “Anlatamıyorum” şiiri (Ersin Faikzade seslendiriyor)

Cemal Süreyya “Uzaktan Seviyorum Seni” şiiri (Ersin Faikzade seslendiriyor)

Mevlana “Demedim mi” Şiiri (Ersin Faikzade seslendiriyor)

Yunus Emre “Çağırayım Mevlam Seni” şiiri (Ersin Faikzade seslendiriyor)

 

*****

Read Previous

Ya İstiklal Ya Ölüm’de Millet Meclisi açılıyor

Read Next

Utku Varlık’ın “Sanrı”sını Online izleyebilirsiniz

3 Comments

  • Muhtesem ses muhtesem yorum ve muhtesem bir insan
    Ersin Faikzade kalplere hitap ediyor tum dunyada .iyiki varsin iyiki bizlerin evladisin

  • Turkiyenin elmas cocugu diye bosuna denilmiyor yuregi titretiyor sesi. Cok kaliteli bir adam.

  • Elmas cocuk yine basarili bir projeye imza atiyor.bukadar cok yönlü bir sanatci daha yok Türkiye’de. Bursa konserinde izlemistim herkesi büyüleyen bir tavri var cok sempatik ve yakisikli , kulturune erisecek birini tanimiyorum daha.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: