Safter Çevirgen’in “Çarpıntı”sı Adana’da Açıldı

Safter Çevirgen’in “Çarpıntı”sı Adana’da Açıldı

Haber ve Fotoğraflar : Vahit Şahin

  • Safter Çevirgen, eserlerinde bilinçaltının karmaşıklığını yine bakışlarla anlatıyor. “Kişi çevresinin ortalamasıdır” diyen sanatçı, sergisinde kalabalıkların oluşturduğu değersizlik hissi, amaçsızlığı, kargaşayı ve yalnızlaşmayı işliyor.
  • Sergi 9 Ekim tarihine kadar Maya Princess Otel’de Sanatseverler tarafından izlenebilecek.

Ressam Safter Çevirgen‘in “Çarpıntı” isimli resim sergisi Adana’da açıldı.

Adana‘da Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerinde bulunan Maya Princess Otel‘de açılışı yapan sergiye  Adanalı sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Ressam Safter Çevirgen, daha önce açtığı sergilerin devamı niteliğindeki sergi “Çarpıntı” ismiyle yine sanatseverleri ağırlıyor. Çevirgen, eserlerinde bilinçaltının karmaşıklığını yine bakışlarla anlatıyor. “Kişi çevresinin ortalamasıdır” diyen sanatçı, kalabalıkların oluşturduğu değersizlik hissi, amaçsızlığı, kargaşayı ve yalnızlaşmayı işliyor bu sergide.
Kişinin seviyesini etkileşim içinde olduğu bireylerin belirlediğini vurgulayan Çevirgen, alışılageldiği üzere kendine has tarzı, bazen bir kuşun gözünden hüznü, bir sokak hayvanının gözünden yalnızlığı ya da dalgın, korkulu insan gözlerini seyircileriyle buluşturduğunu belirterek, sergisinin 9 Ekim tarihine kadar misafirlerini ağırlamaya devam edeceğini ifade etti.
Sergi sorumlusu Serdar Akarsu ise, uzun yıllar sanat organizasyonları gerçekleştirdiğini, sanatçı Safter Çevirgen‘in resim sergisini güzide şehir Adana‘da sergilemekten dolayı çok mutlu olduğunu, bu şehrin sanatsal yaşamına daha fazla katkı sunma adına faaliyetlerini sürdürmekten dolayı mutluluk duyacağını kaydetti.

*****

Read Previous

Adana’da Uluslararası Sergi

Read Next

Bodrum’da Gıda Girişimciliği

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: