Reverans Sanat’tan Oyunculuk Kampı

Reverans Sanat’tan Oyunculuk Kampı

Haber ve Fotoğraflar : Vahit Şahin

  • Reverans Sanat, eğitim ağını genişleterek Türkiye geneli Oyunculuk Kampını Antalya’da beş yıldızlı otelde gerçekleştirilecek.
  • Reverans Sanat kurucusu Özge Durmuşcan, “Adana’da kalarak kendini geliştirmek isteyen insanlara da yardımcı olabileceğimizi düşünerek Reverans Sanat’ı açma kararı aldık” 
  • Fulya Selvi de, “Bülent Polat’ın bir dizi projesi için Adana’da bulunuyor olmasını fırsata çevirip kendisi ile görüştük. Şimdi Antalya’da oyunculuk kampı açıyoruz”

Adana’da 2018 yılında tiyatro ekibi olarak yola çıkan Reverans Sanat, eğitim ağını genişleterek Türkiye geneli oyunculuk kampı açıyor.14-20 Haziran 2021 tarihleri arasında sürecek olan oyunculuk kampı sinema ve dizi oyuncusu Bülent Polat’ın eğitmenliğinde gerçekleştirilecek.

Reverans Sanat kurucularından Özge Durmuşcan, Adana’nın sanatı seven bir şehir olduğunu belirterek, “Sektörde Adanalı birçok oyuncuyu görmeniz mümkün. Fakat profesyonel eğitim ağı nerdeyse yok denecek kadar az. Kendimizi geliştirmek için bir karar almamız gerekiyordu. İstanbul’a gitmek için imkanımız vardı fakat Adana’da ki herkes bizim ki gibi bir avantaja sahip değildi. Gitmenin bu aşamada bencillik olacağını, Adana’da kalarak kendini geliştirmek isteyen insanlara da yardımcı olabileceğimizi düşünerek Reverans Sanat’ı açma kararı aldık” dedi.

Sinema ve dizi oyuncusu Bülent Polat’ın bir senedir Adana’da bulunduğunu ve kendisini araştırmaya başladıklarını kaydeden Durmuşcan,” Oyunculuk için yaşam düzenini değiştirmiş, Amerika’ya gitmiş ve cebi bilgi dolu bir şekilde geri dönmüştü. Bu süreç hem ilgimizi çekti hem de bize örnek teşkil etti. 2019 Mayıs ayıydı sanırım kendisi ile görüştük. Kasım’dan itibaren de çalışmaya başladık. İki yıllık bu süreçte hem bize hem de öğrencilerimize çok büyük katkı sağladığını düşünüyorum. 2019 yılından itibaren kurumsal olarak faaliyetlerine devam etmeye başlamış, ilk olarak da Adana’nın oyunculuk alanında temel eksikliklerini fark edip, profesyonel bir oyuncu ile eğitim düzenlemiştik.

‘Adana’da bir ilk Bülent Polat ile Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi’ sloganı ile ilk adımı atmıştık. Reverans Sanat, bu sefer eğitim ağını genişleterek Türkiye geneli Oyunculuk Kampı ile eğitime başlıyoruz. Bildiğiniz üzere Adana sıcak bir memleket. Bülent Polat’ın eğitimlerine talepte oldukça fazla oluyor bu yüzden eğitimlerimizde kontenjan sınırlaması uyguluyoruz. Hem yaz döneminin gelmesi hem de mevcut pandemi şartlarını düşünerek böyle bir karar aldık” dedi.

Özge Durmuşcan, “Reverans Sanat’ın eğitim alanı dışında Cast ve Menajerlik kısmı da mevcut. İşlerin yoğunluğundan dolayı bu düşüncemizi gerçekleştiremeyeceğimizi ikimiz de biliyorduk. İşe bir oyuncu adayının gözünden bakmayı düşündük. Bu işe gerçekten kafa yoran biri eğitime gelmeyi tercih edecekti fakat pandemi buna engel olacaktı. Biz de açık alanda, temiz hava da izole bir ortam oluşturmak hem de kişinin eğitim almasını sağlamak için bu yola girme kararı aldık” diye konuştu.

Reverans Sanat kurucularından Fulya Selvi ise şunları söyledi:

“Bülent Polat ile 2019 yılında gerçekleştirdiğimiz ilk eğitimden itibaren Türkiye geneli çok fazla talep alıyorduk bu talepleri değerlendirmek istedik. Yaz dönemine de denk gelince eğlenceli bir kamp formatının herkese iyi geleceğini düşündük. Oyunculukla ilgili eğitim olanaklarının çoğu İstanbul’da yer alıyor. Önümüz de iki alternatif vardı. Tüm düzenimizi bozup İstanbul’a gidecek ya da Adana’da kalıp sınırlı imkanlarla devam edecektik.  Bülent Bey’in bir dizi projesi için Adana’da bulunuyor olmasını fırsata çevirip kendisi ile görüştük. Samimiyetimize inanması ve bizimle yola çıkmayı kabul etmesi ile Reverans Sanat serüvenimiz başladı. Kendisi ile çalışmaktan çok mutluyuz.”

*****

Read Previous

An’da Kalmak

Read Next

24 Mayıs 2021 Pazartesi Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: