Tuna Altunkaya’nın İlk Sergisi “Revan Masallar”

Haber: Erol Ünal

Tuna Altunkaya pandemi sürecinde ve yıllardır yaptığı suluboya resimlerini 16 Temmuz 2020 Perşembe günü saat: 19.00’da Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde açacağı sergide sanatseverlerle buluşturacak.

Tuna Altunkaya’nın 16 eserinin yer alacağı “Revan Masallar” Suluboya Sergisi 28 Temmuz tarihine kadar ziyarete açık kalacak.

Bodrum Denizciler Derneği’nde görevli bir çocuk annesi 40 yaşındaki Tuna Altunkaya açılacak olan sergisinde yer alan eserleri ile ilgili olarak: “Suluboya resimlerin içlerinde her bir tabloya özel bir masal içermekte. İnsanın en zor ve en kaçtığı yolu – kendine gittiği yolu – anlatan masallarda benim tarafımdan yazıldı. Yaptıklarımı paylaşma konusundaki utangaçlığımı bu vesileyle zorlada olsa aşmaya çalışıyorum” dedi.

Osmanlı Tersanesi

1700’lü yıllara dayanan Bodrumdaki Osmanlı Tersanesi, günümüzde Sanat Galerisi olarak hizmet vermektedir.

Tersanenin arkasında, Adsız Atlı Süvarinin ve Osmanlı Denizcisi Cafer Paşa’nın da türbesi olan, Osmanlı Mezarlığı bulunmaktadır. Korsan saldırılarına karşı gözcü olarak dikilen Osmanlı kulesi ile birlikte 1882 yılında tersanenin surları da genişletilmiştir. Liman kenti olması dolayısıyla o dönemin önemli yapılarından olan tersanede Osmanlı Donanması için yeni gemiler inşa edilmiştir. Bodrum’da ilk gemi 1784 yılında tezgâha konmuştur. Kerestesi Bodrum dağlarından getirilmiştir. Osmanlı Tersanesi Bodrum limanının kuzeybatısında Karada Marinanın batısında yer alır.

TUNA ALTUNKAYA kimdir?

Tuna Altunkaya Bodrum Lisesi mezunu. 1998’de Akademi İstanbul’da Gazetecilik üzerine eğitimine başlamış. 2011’de bilgi teknolojileri, yazılım, donanım ve hizmetleri şirketi Vektör A.Ş.’de Genel Yayın Yönetmeni olarak, 2012’den 2015’e kadar da Marka Yöneticisi olarak çalışmış.

*****

Read Previous

GESAM’ın “Esere ve Emeğe Saygı” Sergisi açılıyor

Read Next

Kaş & Kaputaş Plajı & Patara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: