GESAM’ın “Esere ve Emeğe Saygı” Sergisi açılıyor

Haber ve Fotoğraflar : Vahit Şahin

  • Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü’nün destekleri yapılan GESAM’ın “Esere ve Emeğe Saygı” temalı Karikatür ve Afiş Yarışması Sergisi 16 Temmuz’da Adana’da açılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü’nün destekleri yapılan GESAM’ın “Esere ve Emeğe Saygı” temalı karikatür ve Afiş Yarışması’nın 4. Sergisi 16 Temmuz 2020 Perşembe günü saat : 17.00‘de düzenlenen bir kokteyl ile  Adana’da açılıyor.

Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM) Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Osman Altıntaş’ın verdiği bilgiye göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü’nün destekleri yapılan “Esere ve Emeğe Saygı” temalı karikatür ve Afiş Yarışması sergileri daha önce Ankara, İstanbul ve İzmir’de açıldı. 16 Temmuz’da 1’üncüsü açılacak Adana’dan sonra Erzurum, Diyarbakır ve Trabzon’da da açılışlar sürecek.

Adana’daki sergi Kuruköprü Anıt Müzesi ve Geleneksel Adanaevi’nde (eski Etnografya Müzesi) 16 Temmuz 2020 Perşembe günü saat :17.00’de açılacak.

Sergi 19 Temmuz 2020 Pazar gününe kadar Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

*****

Read Previous

Yüksel Sarı & “Arafta Aşk”

Read Next

Tuna Altunkaya’nın İlk Sergisi “Revan Masallar”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: