DİBEKLİHAN’DA İLGİNÇ SERGİ

DİBEKLİHAN’DA İLGİNÇ SERGİ

Haber : Fotograflar : Recai Oktan

  • Ahmet Tarık Demirbaş’ın “Teknoloji ve Sanat” konulu sergisi Dibeklihan Sanat Köyü – Yıldız Kendet Sanat Galerisi’nde 7 Eylül’e kadar izlenebilecek.

Ahmet Tarık Demirbaş’ın, 25 Ağustos 2018 Cumartesi günü açılan 57 parçadan oluşan tasarım koleksiyonu “Teknoloji ve Sanat” Sergisi , Dibeklihan Sanat Köyü – Yıldız Kendet Sanat Galerisi’nde 7 Eylül’e kadar izlenebilecek.

Bodrum Dibeklihan Yıldız Kenter Sanat Galerisi’nde izlediğim, Endüstriyel Tasarımcı Ahmet Tarık Demirbaş’ın, “Teknoloji ve Sanat” konulu sergisi, farklı ve etkileyiciydi. Özgün çalışmalarının koleksiyonunu, 7 Eylül Salı gününe kadar Bodrumlu meraklılara sunacak olan Ahmet Tarık Demirbaş, “şimdilik çalışmalarım için farkındalık yaratmaya çaba harcıyorum. Sergimi gezenlerin özel istekleri olursa, onları da tasarımlarım arasına alıp, gerçekleştireceğim” diyor.

Sanatçı Demirbaş’ın 57 parçadan koleksiyonunda yer alan tasarımlarından tamamı dikiş makinesi ya da dikiş makinesi parçalarından meydana getirilmiş, bir bölümü de istendiğinde çalıştırılabiliyor.

*****

About Recai Oktan

Sülalede 8 kız torundan sonra ilk erkek torun olarak 04. 06. 1947 tarihinde Adana'da dünyaya geldi. Eğitimini Adana'da (İnkilap İlkokulu, Tepebağ Ortaokulu, Adana Erkek Lisesi) tamamladı. Adana Demirspor ve Galatasaray taraftarıdır. Adana'da 2 süreli derginin (Başaranlar, Klas), 1 haftalık gazetenin (Hürsöz), 2 günlük gazetenin (Güney Ekstra, Klas) sahipliğini yaptı.3 evliliğinden 1 oğlu, 1 torunu var. 20 yaşında şekillendirdiği siyasi görüşü hiç değişmedi. 2000 yılında siyasi görüşü , taraftarı olduğu takımlar ve oğlu hariç her şeyi Adana'da bırakıp, gurbete çıktı . 2011 yılından beri Bodrum/Gümüşlük'te yaşıyor, kış mevsimini İstanbul'da, festivalleri Adana'da geçiriyor. Beyni ve kalbi Adana'dan asla kopmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.