Hüseyin Gülkaya & Model Gemi Sergisi

Hüseyin Gülkaya

Ahşap Model Gemi Sergisi Açıldı

Haber: Erol Ünal

Fotoğraflar: Fatma Nişancı

  • Hüseyin Gülkaya’nın “Ahşap Model Gemi” Sergisi 6 Eylül’e kadar her gün 12:00-21:00 saatleri arasında gezilebilecek.

Emeklilikten sonra onlarca “Ahşap Model Gemi” yapan Hüseyin Gülkaya’nın Bodrum Akyarlardaki Akder Sergi Salonu‘ndaki sergisi büyük bir davetli katılımıyla açıldı. Hüseyin Gülkaya‘nın ahşap model gemileri sergi açılışında konuya ilgi duyan oldukça kalabalık bir ziyaretçi kitlesi vardı. Ziyaretçiler arasında yakınlarının yanısıra sanatseverler ve kendileri de model gemi yapan başka meraklılar da yer aldı. Sergi 6 Eylül’e kadar her gün 12:00-21:00 saatleri arasında gezilebilecek.

Akder Sergi Salonu

Serginin açıldığı Akder Sergi Salonu ; Akyarları Güzelleştirme ve Geliştirme Derneği’nin binası… Akyarların merkezinde oldukça geniş, güzel bir galerisi var. Burada üç yaz sezonu boyunca sergiler açılıyor. Akyarları Güzelleştirme ve Geliştirme Derneği’nin binasında yaz-kış çeşitli etkinlikler yapılıyor. Galeri şimdiye kadar karma ve kişisel 50 ‘ye yakın sergiye ev sahipliği yaptı. Yaz sezonunda resim, seramik, heykel, fotoğraf, çini, ebru gibi çeşitli sanat dallarında sanatçıları ağırlayan dernek, kış sezonunda da faal. Resim, Çini, Türk Sanat ve Halk müziği, Dikiş, Yoga, Yabancı dil vb. kurslar düzenlenmekte, yöre sakinleri için bir sanat ve yaşam merkezi niteliği taşımaktadır.

“Gemi Maket Kursu” veriyor.

Hüseyin Gülkaya, Albay rütbesiyle ordudan emekli olduktan sonra 2008‘da doğum gününde hediye edilen “Bodrum Guleti yelkenli kit” ile ahşap model çalışmalarına başladı. Yaptığı Ahşap Maket Gemi çalışmalarıyla 2010 ve 2011’de İstanbul Feshanede, 2013’de İstanbul Kozi AVM‘de, 2014’de İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde, 2015’de Bodrum Sabancı Kültür Merkezi’nde (BodrumART Karma Sergisi), 2017’de Bodrum Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde açılan birçok sergiye katıldı. 2016’da Bodrum Akyarlarda Akder Sergi Salonu’nda Kişisel Sergi açtı. İki senedir İstanbul Maltepe Nish Adalar Sitesi’nde “Gemi Maket Kursu” veriyor.

Hüseyin Gülkaya Kimdir?

Hüseyin Gülkaya 1960’da Afyon Dinar’da doğdu. 1967’da Atatürk İlkokulu’na başladı. Ortaokul eğitimini Isparta’da Gülkent Ortaokulu ve Dinar Ortaokulu’nda tamamladı. Daha sonra Bursa Işıklar Askeri Lisesi’ni girdi ve 1980’da mezun olarak Kara Harp Okulu’na başladı. 1984’da tank subayı olarak Zırhlı Birlikler Okulu’na katıldı. Daha sonra Çatalca Hadımköy’de ilk kıta görevime atandı. Trakya’da teğmen olarak başlayan askerlik serüveni Doğu Anadolu’nun, İç Anadolu’nun birçok şehrinde sürdürdü. 2012’da Kıdemli Albay olarak 1’nci Ordu Selimiye kışlasından emekli oldu. Emekli olduktan sonra 2008’da doğum günüde hediye edilen “Bodrum Guleti yelkenli kit” ile ahşap model macerasına başladı.

*****

Önceki

29 Ağustos 2018 Günün Sergileri

Sonraki

DİBEKLİHAN’DA İLGİNÇ SERGİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar