Işıl Özışık Hobi Sanat Galerisi’nde

Işıl Özışık

Hobi Sanat Galerisi’nde

Haber ve Fotograflar : Nihal Güres

  • Işıl Özışık’ın İstanbul Resimleri Sergisi 15 Kasım’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde Sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.
  • Hobi Sanat Galerisi , 35.Yılını kutluyor.

Dünya çapında ödülleri olan Işıl Özışık İstanbul Resimleri Sergisi ; Hobi Sanat Galerisi’nde açıldı.

Işıl Özışık ; Her zamanki gibi muhteşem İstanbul peyzajları lirik anlatımlarıyla izleyenleri büyüledi.

Eserlerinin çoğu açılış günü satılan sanatçı yılın büyük bir bölümünde yurt dışında bulunduğu için , İstanbul a duyduğu özlemi resimlerine ve renklerine yansıttığını ifade etti.

35.Yılını kutlayan Hobi Sanat Galerisi‘nde Işıl Özışık‘ın İstanbul Resimleri Sergisi  15 Kasım‘a kadar Sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Işıl Özışık Kimdir?

1939 yılında Kırklareli’de doğdu. 1963’de arkeoloji öğrenimini tamamladı. Işıl Özışık, her türlü malzeme ile resim çalışmalarını sürdürmesine karşın ülkemizde suluboya sanatçısı olarak tanınmaktadır.

Suluboya hatayı affetmeyen ve kurulduktan sonra düzeltilmeyen bir yapıya sahiptir. Resimlerinin büyük çoğunluğu yerinde yapılmış peyzajlardan oluşmuş ve doğanın değişken ışık veren hareketlerini çeşitli mekanlarda işlemiştir.

Yurt içinde birçok özel ve resim kuruluş koleksiyonlarında, aile koleksiyonlarında yurt dışı özel ve resim temsilciliklerinde eserleri vardır. Sanatçı 1991 yılından bu yana yaşamını ABD Washington’da sürdürmektedir.

*****

Read Previous

Sema Özevin Fotograf Gösterimi

Read Next

M.Simay Tekin’in Sergisi Bodrum’da Açıldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: