M.Simay Tekin’in Sergisi Bodrum’da Açıldı

M.Simay Tekin’in Sergisi

Bodrum’da Açıldı

Haber: Erol Ünal

  • Ressam M.Simay Tekin ikinci kişisel sergisinde ; iç dünyasını anlattığı eserlerini sergiliyor.

Ressam M.Simay Tekin ikinci kişisel sergisini Bodrum Ortakent Midtown Sanat Galerisi‘nde açtı. 1994 Muğla doğumlu 24 yaşındaki Ressam M.Simay Tekin‘in ‘Rekonstrüksiyon‘ adını verdiği sergisi ilk günden itibaren yoğun bir ilgi gördü. Tuval, tahta ve sac levha üzerine yağlı boya, karışık teknik ve otomobil parçalarını kullanarak yarattığı sergideki 10 eserinde sanatçı iç dünyasının dışa vurumunu yansıttığını söyledi.

Küçük Yaşlarda Resim İle Tanıştı…

1996 yılında pnömoni hastalığı nedeni ile hastanede kaldığı zaman resim ile tanıştığını, sürekli resim yaptığını ve hayal gücünün her zaman güçlü olduğunu belirtiyor. 2 yaşında yakalandığı bakteri, virüs ve nadiren parazitlerin neden olduğu bir akciğer enfeksiyonu olan pnömoni nedeniyle hastanede kaldığı uzun tedavi sürecinde çizimlere ve resim yapmaya başladığı resmi hiç bırakmadığını belirten M.Simay Tekin 3 yıl önce Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi  Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü‘nden mezun oldu. Sanatçı 2015’de Muğla’nın Yatağan ilçesinde ilk kişisel sergisini açmıştı.

M.Simay-Tekin-“Rekonstrüksiyon”-Sergisinde

Resim eğitimi alana kadar çizdiği tüm resimlerin gerçeküstü tuhaf ve çarpıcı imgeler olduğunu anlatan M. Simay Tekin; “Eğitim almaya başladığımda birçok şeyi deneyip, sorguladım ve kendimi insanların psikolojik davranışlarını anlamaya çalışmak ve anlatmaya çalışırken buldum. Çoğu zaman kendi iç dünyamın anlatımına yoğunlaşıyorum. Çalışmalarımda asamblaj tekniği ile ilerliyorum. ‘Rekonstrüksiyon’ sergimde ifade etmek istediğim düşünmenin gerekli ve güzel olduğudur. Sergi ismimin ‘Rekonstrüksiyon’ olması nedeni de duyguların yeniden inşa edilmesinin mümkün oluşudur; fakat insan isterse! Duyguların tek yöneticisi insanın kendisidir. Ayrıca eserlerimde iç dünyamdaki sevinç üzüntü keder ve fırtınalarımı büyük bir cesaret  ile eserlerime yansıttım” diyor.

Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Etkinlik ve Sanat Birimi görevlisi olarak çalışan M.Simay Tekin‘in “Rekonstrüksiyon” sergisi 31 Ekim’e kadar  her gün 10.00 – 22.00 saatleri arasında Midtown Sanat Galerisi’nde sanatseverleri bekliyor.

*****

Önceki

Işıl Özışık Hobi Sanat Galerisi’nde

Sonraki

‘Artist Edition’ Sergisi Derinlikler’de

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar