“Ben/I’m–84,5×66” Karma Resim Sergisi

“Ben / I’m – 84,5×66” Karma Resim Sergisi

Haber ve Fotograflar:Nihal Güres

“Ben / I’m – 84,5×66” Karma Resim Sergisi 08 Kasım‘da düzenlenen bir kokteyl ile F Sanat Galerisi‘nde Sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Küratorlügünü Ahmet Özel‘in yaptığı “Ben / I’m – 84,5×66” Karma Resim Sergisinde Ahmet Özel‘in yaptığı Rembrant otoportresi üzerine , sanatçıların kendilerini yorumladığı eserlerle otoportrelerini çalıştığı eserler büyük beğeni topladı.

Serginin Küratörü Ahmet Özel“ Sanatçı, yaşamı boyunca ruhunda ve bedeninde buyuk bir ıç dönüşüm yaşayan yaratıcının ya kendisidir. Sanatçı ölümsüz olmak yolunda kendi kimliğini yansıtarak sonsuzluğu yakalama arzusundadır. Rönesans ile birlikte Rembrant bağımsızlığını ilan etmiş , yaşamı boyunca kendi ile uğraşmış ve varlığını sorgulamıştır.” dedi.

Sergiye katılan 22 sanatçı Rembrant’ın penceresinden bakarak kendi iç sorgulamalarını sergilemektedirler.

Sergide yer alan Sanatçılar:

Figen Batı, Hülya Botasun; Poonam Chandrika Tyagi (Hindistan) Dorothea Charitonos ( Yunanistan) Artin Demirci; Yücel Donmez; Hülya Düzenli, Bahri Genç; Murat Irtem; Müfit Işler; Aramis Kalay,Azad Karim (Slovenya) Şükrü Karakuş; Bahar Kocaman; Pavlina Kopano (Bulgaristan) Anka Krasna (Slovenya), Erhan Lanpir;Haydeh Naghizadeh; Mehtap Özdemır, Ahmet Özel; Celalettin Tandogdu; Ruşen Eşŕef Yılmaz

“Ben / I’m – 84,5×66” Karma Resim Sergisi 08.11-02 .12.2017 tarihleri arasında , F Sanat Galerisi‘nde Sanatseverler tarafın ziyaret edilebilecek.

Adres:Akkavak Sok. No: 38/2 Polat Apt.Nişantaşı/İstanbul

*****

Önceki

Şişmanoğlu’nda Muhteşem Sergi

Sonraki

9 Kasım Perşembe İskender Giray Söyleşi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar