9 Kasım Perşembe İskender Giray Söyleşi

9 Kasım 2017 Perşembe

İskender Giray-Söyleşi

Hazırlayan : Kemal Gönüleri

Kadıköy / İ S T A N B U L

 

Fotografmetre-Söyleşi

İskender Giray – Heykel Sanatçısı

Söyleşinin Konuğu İskender Giray Kadıköy de sokak ve kamusal alan metal heykellerinin sanatçısı ;
Kendi değimiyle “sokağı kayırır” ve hayatı “Öğrenmek, üretmek ve bu ikisini tekrar etmek…” olarak görür, heykellerini oluşturur. Dinleyicilerle Heykel Sanatı üzerine düşüncelerini yaptığı heykellerin görselleriyle paylaşacak..

BMKM-Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi-Saat:19.30

Adres:Caferağa Mahallesi Moda Caddesi Nailbey Sokak, Kadıköy

İSKENDER GİRAY Kimdir?

(Heykel Sanatçısı)

1978 Ankara doğumlu.Türkiyenin çeşitli bölgelerinde ilk, orta ve lise öğrenimini tamamladı. İTÜ Fizik mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, telekomünikasyon sektöründe bir süre çalıştı fakat hiç sevmedi. Kariyerine, beraberinde İTÜ Fizik Mühendisliği Yüksek Lisans Programına son verdi ve üreterek yaşamaya karar verdi. 10 yıldır heykel, enstelasyon ve kukla çalışmaları yapıyor.

Akademik formasyonunda edindiği bilgileri sanatsal üretimlerinin çoğunda farklı biçimlere dönüştürerek kullanır. Malzeme seçmez ama metali, metalin içinde demiri özellikle sever. İşleri özel koleksiyonların yanında kamusal alanda bulunur, kendi değimiyle “sokağı kayırır” ve hayatı “Öğrenmek, üretmek ve bu ikisini tekrar etmek…” olarak görür…

*****

Önceki

“Ben/I’m–84,5×66” Karma Resim Sergisi

Sonraki

9 Kasım Perşembe GÜNÜN SERGİLERİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar