Avusturya Kültür Ofisi’nde Uğur Atay Sergisi ve Konser

Avusturya Kültür Ofisi’nde

Uğur Atay Sergisi ve Konser

Haber ve Fotograflar : Nihal Güres

Viyana’da yaşayan fotoğraf sanatçısı Uğur Atay‘ın, Viyana park ve bahçelerinde gizlenmiş, genellikle kimsenin ilgisini bile çekmeyen heykellerin fotograflarından oluşan fotograf sergisi Avusturya Kültür Ofisi’nde 21 Ocak 2019 Pazartesi günü açıldı.

Viyana deyince akla sanat, heykeller, parklar yapılan muhteşem konserler gelir.

Bu Heykellerin bir kısmı gözden kaçamayacak kadar görkemli bir şekilde, şehir peyzajında yer alırlar.

Sanatçı Uğur Atay ise , gözden kaçanları arayıp bulmuş.

Viyana’da düzenlediği sergide , çektiği Heykellerin altında oturanlar bile orada bulunan heykeli farketmediklerini belirtmisler. Belki de yapan sanatçılar böyle olmasını arzu etmişlerdi. Bu Heykellerin arasında Wolfgang Amadeus Mozart‘ dan, Beethoven‘e ve Oscar Kokochca ‘ ya kadar pek çok tanınmış simanın heykelleri var.

Kimisi antik çağı yansıtan figürler, kimisi de son derece çağdaş ve gizemli portreler.

Kimisi çağdaş sanatçılar tarafından yapılmış, kimisinin ise yapılışı bir hayli eskiye dayanıyor.

Viyana havasını doya doya kokladığımız heykel fotoğrafları sergisinden sonra , Avusturya Kültür Ofisinin muhteşem nostaljik atmosferinde bir de müzik ziyafetine katıldık.

2013 yılında Viyana’da kurulan “Month of Sundays” grubu çağdaş Oda müziği yapıyor. Müzikte ayrıntı zenginliğin içerik ile form arasında inceliklerinden bir uyum yakalamaya ağırlık veren topluluk , dinleyicilere minimal müzikten post-rock ve caza uzanan bir yelpaze sundu. Kendi kompozisyonlarından ve dogaçlamalardan oluşan muhteşem bir çağdaş Oda müziği konseri dinledik.

Month Of Sundays grubu ; Alexander Kranabetter-horns , Philipp Harnicsh– alto saxophone, İvo Fina– guitar ve Johannes Wakolbinger– drums’dan oluşuyor.

Grubun facebook sayfasından veya instagram sayfasından müziklerine ulaşabilirsiniz. Dinlenmeye değer bir grup ve Çağdaş Oda Müziğine bayıldık.

*****

Read Previous

Şerefiye Sarnıcı’nda Flüt ve Keman Resitali

Read Next

Yusuf Tolga Ünker & “Holokost ile Yüz yüze”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: