Şerefiye Sarnıcı’nda Flüt ve Keman Resitali

Şerefiye Sarnıcı’nda

Flüt ve Keman Resitali

Haber : Kemal Gönüleri

  • Tarihi Şerefiye Sarnıcı’nda  “Oda Müziği ve Resital Serisi” yıl boyu 15 günde bir düzenlenecek konserler dizisi ile sürecek.
  • Ücretsiz olarak sunulacak olan müzik ziyafeti ile; Sanatseverler tarihi bir mekan olan Şerefiye Sarnıcı’nı da gezme fırsatı bulacak.

Tarihi Şerefiye Sarnıcı’nda yıl boyu sürecek olan “Oda Müziği ve Resital Serisi”nin ilki gerçekleştirildi. Aslıhan And ve Tolga Kulak, flüt ve keman resitaliyle sanatseverleri mest etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştiraki Kültür AŞ’nin İstanbul’un binlerce yıllık tarihi mekanlarından Şerefiye Sarnıcı’nda organize ettiği, “Oda Müziği ve Resital Serisi Konserleri” başladı. 15 günde bir düzenlenecek konserler dizisinin ilki gerçekleştirildi.

Klasik müzik dünyasından seçkin eserlerin ve farklı müzik ezgilerinin sunulacağı konserler serisinde “Oda Müziği ve Resital Serisi” konseriyle sahnede, Aslıhan And ve Tolga Kulak yer aldı. Flüt ve keman resitalinde sahne alan sanatçılar, Georg Philipp Telemann, Jean-Marie Leclair, Wilhelm Friedemann Bach, Carl Philipp Emanuel Bach ve Franz Anton Hoffmeister‘a ait eserleri icra etti.

Konserde sanatseverler müziğin tadını doyasıya çıkardı.

Ücretsiz olarak sunulan müzik ziyafetine yoğun ilgi gösteren sanatseverler, binlerce yıllık tarihi bir mekan olan Şerefiye Sarnıcı’nı da gezme fırsatı buldu.

*****

Read Previous

ART-212 Gallery’de Selçuk Nartur Suluboya sergisi

Read Next

Avusturya Kültür Ofisi’nde Uğur Atay Sergisi ve Konser

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: