Türkiye Yayıncılar Birliği & Onursal Üyelik Töreni

TGC Başkanı Turgay Olcayto

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin

Onursal Üyelik Töreni Gerçekleşti!

Haber : Necati MUMAY

  • Rıfat Ilgaz’ın oğlu Aydın Ilgaz’a Onursal Üyelik Plaketini TGC Başkanı Turgay Olcayto takdim etti.
Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk

Türkiye Yayıncılar Birliği, önceki akşam CVK Park Bosphorus Otel’de düzenlenen bir törenle, 22 yayınevi sahibi ve özel kuruluş çalışanı yayıncıya Onursal Üyelik verdi. Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk, yayın ve yayın dağıtımcılığı mesleğinin gelişmesinde aktif rol almış isimlere plaketlerini verirken emekleri için teşekkür etti.

Törende Çınar Yayınları’nın sahibi Rıfat Ilgaz’ın oğlu Aydın Ilgaz’a Onursal Üyelik Plaketini TGC Başkanı Turgay Olcayto takdim etti.

TGC Başkanı Turgay Olcayto – Aydın Ilgaz

18 Eylül Çarşamba akşamı gerçekleşen törende Türkiye Yayıncılar Birliği üyeleri, yayıncılığın geçmiş değerleriyle bir araya geldi. Törende, süreli ve süresiz yayın ve yayın dağıtımcılığı mesleğinin, ülkenin fikir ve sanat hayatının gelişmesinde aktif rol almış, Türkiye Yayıncılar Birliği’ne maddi-manevi önemli destek sağlamış, yayıncılık ve dağıtımcılık mesleğini bırakmış ve bu meslekte yirmi tam yılını doldurmuş olan yayınevi sahiplerine ve özel kuruluş çalışanı yayıncılara Onursal Üyelik verildi.

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin ev sahipliğinde gerçekleşen törende Onursal Üyelik verilen isimler;

Ahmet Polat (Polat Kitapçılık), Atıl Ant (Afa Yayınları), Aydın Ilgaz (Çınar Yayınları), Aytaç Seçkin (Seçkin Yayıncılık), Cengiz Özgün (Bil Dağıtım ve Yaz Yayınları), Cengiz Yaşar (Özyürek Yayınları), Ebubekir Erdem (Erdem Yayınları), Emrah Özpirinçci, Erol Ünal Karabıyık (Üner Yayıncılık), Ezel Erverdi (Dergah Yayınları), Işıtan Gündüz (Sarmal Yayınları), Mehmet Ali Uğur (Cem Yayınları), Mesih Kotil (Ders Kitapları A.Ş.), Nihat Emeksiz (Gündüz Yayınları), Niyazi Şimşek (Şimşek Yayınları), Rahmi Arıkan (Beta ve Arıkan Yayıncılık), Raşit Cavaş, Recai Akpul (Serhat Yayınları), Turhan Günay (Cumhuriyet Kitap), Uğur Gergin (Golden Medya Yayıncılık), Ünsal Gündoğan (Özgün Yayınları), Yaşar Cengiz Algın (Birsen Yayınevi) ve Ziyaettin Büyükkoyuncu (Bu Yayınları) oldu

*****

Read Previous

SAYGIYLA SEVGİYLE SELAMLAMA SANATI

Read Next

Dibeklihan’a İtalyadan Exlibris’ler geliyor…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: