‘SİPERİSAİKA’ Karma Sergisi

Taksim Endless Otel Art Gallery’de;

‘SİPERİSAİKA’ Karma Sergisi

Haber ve Fotoğraflar: Necati MUMAY

  • Endless Taksim Otel Art Gallery, 9 sanatçının eserlerine yer verilen karma resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Serginin açılış kokteylinde kalabalık bir topluluk hazır bulundu…

İstanbul Elmadağ’da bulunan Endless Taksim Otel, ‘Siperisaika (Paratoner)’ isimli karma resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Verilen açılış kokteyli çok sayıda davetli sanatçı ve sanatseveri bir araya getirdi. Serginin sunumunda bilgi verilirken özetle şunlar kaydedildi:

“Endless Art Taksim, tiyatrodan konserlere panel ve seminerlerle birlikte farklı disiplinlerdeki atölye çalışmalarından sergilere İstanbul kültür hayatına katkıda bulunmaya devam ediyor. Sanatın farklı alanlarındaki projeleri aynı çatı altında izleyiciyle buluştururken her zaman yaptığı gibi farklı yaklaşımlar üzerinden sanatı yeniden düşünmeye davet ediyor. Sanatçı her yaratım sürecinde tekrar tekrar yaşamı kendi iç dinamiklerinden geçirerek dünyaya yeniden yorumlar; kendi yaşamsal tecrübe ve enerjilerini bir araya getirerek ürettikleri eserlerini tıpkı bir ‘siperisaika’ gibi malzemeye aktarır”

SANATÇILAR VE ESERLERİ

Otelin Art Hall bölümü başta olmak üzere, tüm sergileme alanlarını kapsayan sergide eserleri yer alan sanatçıların adları şöyle: Ece Deryaoğlu, Günay Demir, Hülya Küpçüoğlu, İnci Ertuğ, Lucia Şanko, Melis Boyacı, Öznur Kepçe, Sümer Erek ve Tijen İnce. Sanatçılar birbirinden farklı teknikteki çalışmalarıyla izleyicinin karşısına çıkarken, eserleri önünde konuklarıyla birlikte bolca anı fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmediler…

Serginin 26 Mayıs tarihine kadar izlenime açık tutulacağı bildirildi.

Adres: Endless Taksim Otel Art Gallery, İnönü Mahallesi Elmadağ Caddesi No: 28 – Şişli/İstanbul…

*****

Önceki

AKYOL SANAT MERKEZİ’ni Ziyaret

Sonraki

Türkiye’de yepyeni bir eğlence kanalı!

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar