MopArt resim yarışması 17 Mayıs’ta bitecek

MopArt resim yarışması

17 Mayıs’ta bitecek

Haber : Necati MUMAY

  • “Benim renkli dünyam” temasıyla 17 Mayıs 2020 tarihine kadar sürecek yarışmaya 5-13 yaş arası tüm çocuklar katılabiliyor.
  • Yapılan resimler e-posta yoluyla mopart@mopak.com.tr mail adresine iletilecek.

Koronavirüs salgını nedeniyle eğitime evden devam eden çocukların, boş zamanlarını değerlendirmeleri ve karantinanın zorlayıcı şartlarında eğlenmeleri amacıyla MopArt resim yarışması başladı.

Kağıt ve defter üreticisi MOPAK tarafından, bu yıl 20’ncisi düzenlenen MopArt resim yarışması 18 Nisan Cumartesi günü başladı. 17 Mayıs 2020 tarihine kadar sürecek yarışmaya 5-13 yaş arası tüm çocuklar katılabiliyor. “Benim renkli dünyam” temasıyla çocukların hayallerine dokunacak yarışmada yer almak için herhangi bir ön koşul bulunmazken, yapılan resimler e-posta yoluyla iletilebiliyor. Yaş aralıklarına göre üç farklı kategoride yarışacak çocukların eserleri, alanında uzman jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek. Teması engellemek için tüm başvuru ve değerlendirme süreci dijital ortamda gerçekleştirilecek.

Yaş grupları ve Hediyeler:

Değerlendirme sonucunda her kategoride dereceye giren çocuklara oyun konsolu, tablet, akıllı saat, bluetooth kulaklık ve elektronik deney seti hediye edilecek.

  • 5-7 yaş Mopart 1. Sine Ipad, 2. Sine Akıllı Çocuk Saati ve 3. Süne Clementoni Coding Lab DOC Eğitici Konuşan Robot,
  • 8-10 yaş Mopart 1. Sine Ipad, 2. Sine Akıllı Çocuk Saati ve 3. Süne TEES ES-2000 Elektronik Deney Seti Basic,
  • 11-13 yaş Mopart 1. Sine Sony PS4 Slim 500 GB Oyun Konsolu, 2. Sine JBL Tune 600BTNC(ANC) Kulaküstü Kulaklık ve 3. Süne TEES ES-3000 Elektronik Deney Seti Expert hediye edilecektir.

“Resim yarışması çocuklarımızın düşünceleriyle ilgili fikir verecek”

MopArt resim yarışması’nın bu yıl koronavirüs nedeniyle erkene alındığını ve çocukların evde geçirdikleri süreye heyecan katacağını belirten MOPAK Genel Müdürü Ruhi Molay, “Resim yarışmasıyla ayrıca uzun süredir evde olan çocukların düşüncelerine de ulaşmış olacağız. Uzun süredir evde bizimle birlikte haberlerlere ve salgına dair öngörülere şahit olan çocuklardaki psikolojik değişimi farketmek oldukça kıymetli. Tercih ettikler renkler ve çizgilerin yanı sıra kullanılan figürler çocukların bilinçaltına ışık tutuyor. Bu resimlerden yola çıkarak uzmanlara danışmalı ve salgının çocuklar üzerindeki psikolojik etkilerini minimuma indirmek için bir temel oluşturmalıyız.”  dedi.

Yarışmaya katılım sağlamak için ‘’Benim Renkli Dünyam’’ konulu resminizin mopart@mopak.com.tr mail adresine en geç 17 Mayıs 2020 tarihine kadar gönderilmesi gerekmektedir.

Yarışma Şartları ve Katılım Belgesine buradan Ulaşabilirsiniz

*****

Önceki

“Omar ve Biz” filmine Bir ödülde Arjantin’den

Sonraki

Toroslar da yer alan güzellik ; Beyşehir Gölü

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar