Sanathane Koleksiyonu Sergisi Artizan’da

Sanathane Koleksiyonu Sergisi Artizan’da

Haber: Kemal Gönüleri

Küratör Mehmet Lütfi Şen’in 30 yılda bir araya getirdiği eserlerden oluşan Sanathane Resim ve Heykel Koleksiyonu Artizan Sanat’ta ilk kez sanatseverlerle buluşuyor.

Sanathane Resim ve Heykel Koleksiyonu sergisi, ulusal ve uluslararası pek çok sergiye küratörlük yapan Mehmet Lütfi Şen’in 30 yılı aşkın sürede biriktirdiği koleksiyonundan özel bir seçki.

7 Aralık’ta sanatseverlerle buluşacak sergide, aralarında çağdaş Türk resim sanatının önemli isimlerinden Burhan Doğançay’ın Kurdeleler serisinden bir resim, grafik sanatının Türkiye’deki önemli temsilcilerinden Süleyman Saim Tekcan’ın At’nağme serisinden bir eser, Avni Arbaş, Abidin Dino gibi Türk sanat tarihine yönünü veren sanatçıların eserleri görülebilecek.

Sanathane Resim ve Heykel Koleksiyonu sergisi’nde Mehmet Ali Laga, Bedri Karayağmurlar, Erol Kılıç, Musa Güney, Tolga Boztoprak, Müslüm Teke, Gülşah Özbek Çalık, Burhan Ersan, Erdem Uçkan, Leyla Sabah, Hanife Sevinç, Feride Dayanç,, Nihal Güres, Orhan Onuk, Kenan Türkmen, Cihat Hıdır, Yavuz Meyveci, Nilgün Ayşecik Çevik, Yusuf Arslan’ın da aralarında bulunduğu sanatçılara ait 23 eser yer alacak.

Sergi kapsamında, resim koleksiyonuyla birlikte Sanathane’de üretilen heykel çalışmalarından bir seçki de ziyaretçilerle buluşacak.

Artizan Sanat’ta, 7 Aralık 2022 Çarşamba günü saat 18:00’de gerçekleşecek sergi açılışının ardından saat 19:00’da Küratör Mehmet Lütfi Şen ile moderatörlüğünü Hamza Algül’ün yapacağı bir söyleşi düzenlenecek.

Sanathane Resim ve Heykel Koleksiyonu sergisi 7-17 Aralık tarihleri arasında Artizan Sanat Galerisi on gün boyunca ziyarete açık olacak.

Artizan Sanat Galerisi

Adres : İstiklal Caddesi, Mis Sokak, No: 3, Beyoğlu/İstanbul

Artizan Sanat hakkında

Artizan Sanat, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Yaratıcı Endüstriler Başlığı kapsamında, İstanbul Sanat Paylaşım Derneği tarafından projelendirilen ve Beyoğlu Belediyesi, Medipol Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen “İstanbul Görsel Sanatlar Merkezi” projesidir.

Proje kapsamında İstanbul’a uluslararası birikimin paylaşımını önceleyen, butik, entelektüel, plastik sanatlar ve sinema etkinliklerini önceleyen kalıcı bir merkez oluşturulması hedeflenmektedir. Artizan Sanat, Beyoğlu İlçesi Mis Sokak’ta Beyoğlu Belediyesinin projeye tahsis ettiği merkezde faaliyetlerini sürdürmektedir.

*****

Read Previous

“Karanlık Göğün Yıldızları” Marmaris’te Beğenildi

Read Next

Kadın Gelecektir Sergi Etkinliği

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: