Kadın Gelecektir Sergi Etkinliği

Kadın Gelecektir Sergi Etkinliği

Haber : Kemal Gönüleri

Fotograflar : Deniz Tokgöz

Rekreasyon Derneği‘nin “Kadın Gelecektir’’ sergi etkinliği, Şişli Nazım Hikmet Sanat ve Kültür Evi’nde 5 Aralık’ta düzenlenen bir kokteylle açıldı.

88 yıl önce Türk kadınının Seçme ve Seçilme Hakkı’na kavuştuğu günde, 33 sanatçı, 35 eserle sanatseverleri karşılayan Rekreasyon Derneği Başkanı Harika Ören açılış konuşmasında “Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ‘Dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir. Toplumdaki başarısızlığın sebebi, kadınlarımıza karşı gösterdiğimiz ihmal ve kusurdan doğmaktadır’ diyerek; 5 Aralık 1934’de kadınlara sosyal haklarını vermiş, oy kullanarak meclise girme yolunu açmıştır. Bizler bugün burada günün öneminin altını sanatımızla bir kez daha çizmek istedik.” dedi.

Sergiye eserleriyle Ayla Akyol, Ayşegül. İ. Özdemir, Ayşe Delier, Aynur Yıldırım, Belma Akdağ, Cahide Topaloğlu, Canan Arabacı, Beyza Bayraktaroğlu, Esra B. İskender, Fevziye Özmen, Fehmi Bildik, Figen Koylan, Fugen Erguvan, Gülçin Alpay, Hülya K. Ataözden, Harika Ören, Kamer M. Gümüşayak, Mehtap Kodaman, Nazan Havuş, Neşe Seli, Neval Önen, Nur Ulubil, Öznur Balcı, Pervin Bülbül, Pervin Özen, Ramise Bayramoğlu, Sabahat Bayar, Semahat Çin, Sevin Akış, Sevim Güllü, Şahnaz Yılmaz, Yasemin T. Balkan, Zuhal Vatandost katıldılar.

Sergideki eserler sanatseverler, basın mensupları ve davetliler tarafından ilgiyle izlendiler. Kokteyl ile başlayan sergi, sertifika dağıtımı ve fotoğraf çekimleriyle devam etti.

Rekreasyon Derneği’nin “Kadın Gelecektir’’ isimli sergi etkinliği, Şişli Nazım Hikmet Sanat ve Kültür Evi’nde 11 Aralık Pazar gününe kadar görülebilir.

*****

Read Previous

Sanathane Koleksiyonu Sergisi Artizan’da

Read Next

7  Aralık 2022 Çarşamba Tiyatro Rehberi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: