Galeri Mavist’te “Korkmuyoruz”

Galeri Mavist’te “Korkmuyoruz/No Affraid”

Haber ve Fotoğraflar:Harika Ören

          Galeria Mavist8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde   ‘’Korkmuyoruz/No Affraid” adlı serginin açılışını yaptı. Kokteyl ile başlayan sergiye ilgi büyük oldu.

İstanbul, Kadıköy’de bulunan Galeria Mavist’te düzenlenen uluslararası karma sergiye Suriyeli ressamlarında aralarında bulunduğu 60 sanatçı özgün eserleriyle katıldı.

Sevinç Lüleci‘nin koordine ettiği serginin kokteyl ile yapılan açılışına, sanat, basın ve politika dünyasından isimler katıldılar. Lüleci‘nin, rahatsızlığı nedeniyle yoğun bakımda tedavisi süren annesine ithaf ettiği sergide 100’e yakın eser askıdaydı.

İstanbul Sanat Magazin ailesinden Sanat Danışmanı Harika Ören ve Recai Oktan’ın da bulunduğu sergide, Oğuz Asena Koleksiyonu’ndan derlenen Osmanlı Padişahları Dönemi’ne ait hat ve tura eserler serginin en çok ilgi gören parçaları oldular.

Davetliler arasında bulunan DYP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Kemal Abdullahoğlu 8 Mart dolayısıyla bir konuşma yaparak’’ 8 Mart özel bir gündür. Kadınlarımız en değerli varlıklarımızdır. Son zamanlarda sıklaşan cinayet ve tacizler büyük üzüntü yaratmaktadır. Bugünü sanat ve değerli sanatçı arkadaşlarla kutlamanın huzuru içindeyim. Eserleri ilgiyle izledim. Politikacılarımızın sanata destek olması şarttır. Bu konuda yeni düzenlemeler gerekir.’’ Diyerek eserler hakkında tek tek bilgi aldı.

Sergi, 23 Mart 2018 tarihine kadar Kadıköy, Yeldeğirmeni Galeria Mavist‘te  ziyaret edilebilir.

*****

Önceki

Esra Ülger, Vale/Gel ve Hoşça Kal…

Sonraki

Sanatçının Susması Güzeldir

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar