”Deprem Yıkımsa Sanat Umuttur” Sergisi

”Deprem Yıkımsa Sanat Umuttur” Sergisi

Haber : Harika Ören

İzmir Belediye Başkanlığı‘nın ev sahipliğini yaptığı, Genel koordinatörlüğünü Öğretim üyesi Dr. Nuran Say‘ın yürüttüğü ”Deprem Yıkımsa Sanat Umuttur” adlı projenin sergi açılışı, Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi‘nde 8 Temmuz 2021 tarihinde yapılacak.

Serginin Genel koordinatörlüğünü yapan Öğretim üyesi Dr. Nuran Say yaptığı yazılı açıklamada; “İzmir için. Toplum değerleriyle donanmış meslek grubudur sanat camiası, bu yüzden aynalık yapmayı güzellikler yansıtmayı varlık sebebi sayar. Sıkıntılı zamanlarda mutluluk yansıtmak durumundadır. Güzel olan her ne varsa, insanlarla paylaşmak zorundadır. En ağır, çirkin, kötü olanı sergileme sebebinin ardında; birliğe, sevgi ye, aşk a insancı ile yaşamaya daveti vardır. Çünkü umut denilen dik duruşu yansıttığı ölçüde oradadır. Felaketin, tükenmişliğin olduğu yerde bir olur. Bütün olur. Biz olur. İçini yakan her şey ilham olur. Depremin yıkıcı, üzücü, umut kırıcı, acı dolu anları, güzelliğe dönsün ister. İzmir’li olur.

İki yüzün üstünde sanatçı toplanır. “İzmir biz seni seviyoruz.” der. 296 eseri hiç karşılık beklemeden kendi imkânlarıyla İzmir halkına ulaşmak üzere İzmir Büyük Şehir Belediyesine gönderir. Böylesi güzel proje ortaya çıkmış olur.

Çok kıymetli il Temsilcilerimiz Z.Seval Özpek, Baksen Çeliker, Ayşenur Özsankur, Mehmet Sağ, Nermin Saral, Selma Kaya Ergun, Sevgi Dağcı Koç, Ümit Parsıl, Adem Öcal “Grafik Tasarım” ve kıymetli katılımcı sanatçılarımıza en içten dileklerimle teşekkür ediyorum. Proje duyurumuzu yapan gazeteci Yaşar Uslu “Anadolu Life Dergisi”, Zambak Karabay “Vatan Gazetesi” teşekkür ediyorum. Belediye ile iletişimimizi sağlayan Aysen Tezcan, İzmir Millet Vekili Sayın Aytun Çıray ve eşi Sayın Selmin Çıray hanim efendiye teşekkür ediyorum. İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer ve çalışanlarına Teşekkür ediyorum.

Mutluluk anları yaratılır. Paylaşıldıkça çoğalır. Biz olabilirsek, Her şey çok güzel olur.” dedi.

*****

Read Previous

Léopold Lévy “O bir Efsane” Sergisi Bodrum’da Açıldı

Read Next

SMA için Fırçanı Kullan!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: