SMA için Fırçanı Kullan!

SMA için Fırçanı Kullan!

Haber : Harika Ören

Ev sahipliğini Coldwell Banker Vadi Gayrimenkul Ofisi’nin yaptığı “SMA Hastalığına Farkındalık Karma Sanat Sergisi” 19-27 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleşti.

Bir çocuğun hayatta kalabilme mücadelesine destek vermek amacıyla yapılan “SMA Hastalığına Farkındalık Karma Sanat Sergisi”nde sanatseverler bir araya geldiler. Coldwell Banker Vadi Ofisi açılış kokteyli ile sergi kokteyli eş zamanlı olarak, 19 Haziran 2021 saat 15:00’da gerçekleşti.

Sosyal sorumluluk projeleri ve özellikle çocuklara yönelik farkındalık sergileri düzenleyen Güler Çelik’in küratörlüğünü üstlendiği tema serbest farklı disiplinleri kapsayan eserlerin bir arada sunulacağı sergide, 35 sanatçı eserleri ile yer aldı.

Bir çok sosyal sorumluluk projelerine imza atan Güler Çelik, farkındalık sergilerinin daha fazla insana ulaşabilmesi için galerilerin dışına çıkılması gerektiğini düşündüğünü dile getirerek, bu sergide de açılışı yeni yapılacak olan bir gayrimenkul ofisini seçtiklerini belirtti. Sosyal sorumluluk projelerinin sanatla iç içe olmasının önemini vurgulayan Çelik, “Vadi ofisinin açılışında tüm bakışların ve dikkatin açılış gününe yöneldiği anda o bakışlara ihtiyaç duyulan bir konuyu sanatsal dille anlatmış olacağız” dedi.

Doğuştan SMA Hastası olan ve küçücük yaşına rağmen hayatta kalma mücadelesi veren Ali Bebek’in tedavisi için gerekli ilaca kavuşması adına gerçekleştirilen sergi ve açılış hakkında bilgi veren Çelik, Sergi açılışında dostları, sanatseverleri ve bu önemli sosyal yardım destek projesinde yer almak isteyen gönüllüleri görmekden memnun olduğunu belirtti.

Spinal Musküler Atrofi (SMA) SMA (Spinal Musküler Atrofi) doğuştan bir genetik defekt nedeniyle ortaya çıkan motor nöron hastalıklardan biridir. Vücudu hareket ettiren omurilikte ön boynuz denilen bölgedeki motor sinirlerin ana gövdelerini etkiler. Sıklıkla bebeklik döneminde belirtileri görülmeye başlanan ve nadir görülen bir hastalık olan SMA’nın görülme sıklığı Dünya genelinde 10 binde bir, Türkiye’de ise 6 binde birdir.

*****

Read Previous

”Deprem Yıkımsa Sanat Umuttur” Sergisi

Read Next

3 Temmuz 2021 Cumartesi Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: