Yıldız Serpintisi’ne Yoğun Katılım

Yıldız Serpintisi’ne Yoğun Katılım

Haber: Erol Ünal

Yaşar Yıldız “Yıldız Serpintisi” Resim Sergisi Pazartesi  günü Akyarları Güzelleştirme ve Geliştirme Derneğinin Akder Sergi Salonunda büyük bir kalabalık ziyaretçi eşliğinde açıldı. Sergi büyük ilgi gördü. Sergiye gelenler Akyarların merkezinde oldukça geniş, güzel galeride Yaşar Yıldız’ın son çalışmalarını görme fırsatı yakaladılar. Serginin açılacağı binada üç yaz sezonu boyunca sergiler açılıyor.

 

Ressam Yaşar Yıldız açtığı sergilerin dışında senelerdir Turgutreis Sanatçılar Sokağında da stand açarak eserlerini daha geniş kitlelere sunmağa çalışıyor. Yaşar Yıldız ilk resim derslerini öğretmen okulunda dört yıllık atölye çalışmasıyla aldı. Resmi; mesleki çalışmalarında verimliliği arttırmak amacıyla kullanmanın ötesinde; içsel, özgün yaratılarını gözlemleriyle birleştirerek ve de, resim sanatının değişik tekniklerini kullanarak çeşitli koleksiyonlar üretti. Resmin yanı sıra, siyah-beyaz ve karanlık oda çalışmalarıyla başladığı fotoğraf sanatını da, yeni teknolojilerin yaşama girmesiyle renkli-dijital tekniklerle sürdürmektedir. Katıldığı karma sergilerin dışında, kişisel sergileriyle birlikte fotoğraf çalışmalarından uygun örnekleri de slayt gösterileriyle izleyicilerine sunmaktadır. Yaşadığı çevreye, zamana değer ve anlam katmak, tanıklık etmek gibi bir sorumluluğu olduğu düşüncesiyle,son çalışma konularını, halen yaşamakta olduğu Bodrum ve yöresinin yok olmaya yüz tutmuş çevresel, otantik yapı ve yapı detaylarından seçmiştir. Beton, asfalt, metallerden oluşan yapılaşmanın soğuk yüzünün kentlerimizi kapladığı, yaşamı yoran ağır görüntüler oluşturduğu, doğayla aramıza yüksek ve kalın duvarlar ördüğü günümüzde, ağacın, ahşabın sıcak renk ve desenlerini, dokularındaki yaşanmışlığın öykülerini belgesel bir yorumla tuvale yansıtmaya çalışmaktadır. Çalışmalarını Bodrum Turgutreis’teki atölyesinde sürdürüyor.

 

Bodrum Akyarlardaki Akder Sergi Salonda açılan sergi 20 Eylüle kadar her gün 14:00-20:00 saatleri arasında görülebilir.

 

Önceki

Bodrum Caz Festivali Sona Erdi

Sonraki

“Primadonna ve Yalnızlık” Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar