Bodrum Caz Festivali Sona Erdi

Bodrum Caz Festivali

Jülide Özçelik Konseriyle Sona Erdi

Haber: Erol Ünal

Bodrum Caz Festivali “Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası”nın  Cumartesi Bodrum Belediye Meydanında verdiği konser ile devam etti. Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan ve bugüne kadar Muğla ili genelinde 12 konser vermiş olan Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası’na duru ve akıcı sesiyle Türk cazının en önemli isimlerinden biri olan Jülide Özçelik’in eşlik ettiği bu konser Bodrum Belediye Meydanı’nda gerçekleşti.

Bodrum Belediye Meydanı’nda Muğla Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, Jülide Özçelik’in solistliğinde sahne aldığı konseriyle festival sona erdi.

1975’de İstanbul’da doğan Jülide Özçelik, müzik eğitimine “Müjdat Gezen Sanat Merkezi”nin Hafif Batı Müziği Bölümü’nde başladı. Bu bölümden Selmi Andak, Melih Kibar, Hakan Şensoy gibi değerli eğitmenlerden aldığı derslerle 1998’da mezun oldu. Aynı yıl “İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü”ne tam burslu olarak girdi. Bu bölümde Nükhet Ruacan, Randy Esen ve Yıldız İbrahimova’dan vokal teknikleri; Can Kozlu, İmer Demirer, Raci Pişmişoğlu, Ayşe Özbekligil, Selen Gülün, Donovan Mixon, Ricky Ford ve Timur Selçuk gibi değerli akademisyenlerden de ensemble, solfej, armoni ve Klasik Türk Müziği gibi dersler alarak Caz Vokal Performans Bölümü’nden mezun oldu.

Bize ait ama evrensel standartlarda ve Türkçe sözlü bir caz albümü yapma fikriyle yola çıkan şarkıcı, kendi bestelerini ve sevdiği türküleri değerli ve yetenekli genç caz müzisyeni arkadaşlarıyla birlikte yorumlayarak 2008’de Jazz İstanbul Volume-1 adı altında albüm çıkardı. Bu albümün başarısının ardından bir süredir üzerinde çalıştığı Jazz İstanbul Volume-2 albümü 2011’de müzikseverlerle buluştu.

*****

Önceki

12 Eylül Çarşamba, Günün Sergileri

Sonraki

Yıldız Serpintisi’ne Yoğun Katılım

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar