Rus-Türk Günleri 26 Eylül’de Bodrum’da başlıyor.

Rus-Türk Günleri

26 Eylül’de Bodrum’da başlıyor.

Haber: Erol Ünal

Bodrum 26-28 Eylül tarihleri arasında “Rus-Türk Günleri”ne ev sahipliğe yapacak. Etkinlik, iki ülkenin iş ve kültür alanlarında diyaloğunun geliştirilmesi ve turizmde yatırımların artırılmasını amaçlıyor. Bodrum Türkiye-Rusya Karşılıklı Kültür ve Turizm Yılı çerçevesinde önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Rusya Federasyonu Türkiye Büyükelçiliği, Rusya Federasyonu Türkiye Ticaret Temsilciliği ve Rossotrudniçestvo Rusya Bilim ve Kültür Merkezi Ankara Temsilciliği desteğiyle gerçekleşen etkinliğe Rusya ve Türkiye`nin turizm ve konaklama sektörünün öncü temsilcileri katılacak.

KONFERANS

2019 Türkiye-Rusya Kültür ve Turizm Yılı kapsamında 5.Bodrum Rusya ve Rusça Konuşan Ülkeler Kültür Günleri 26 Eylül Perşembe 14:30 Ramada Resort Hotel’inde Bodrum Rusya ve Rusça Konuşan Ülkelerde tanıtılması, ilişkilerin geliştirilmesi ve 2019 turizm sezonunun değerlendirilmesi konulu konferans ile başlayacak. Rus-Türk Günleri programının açılış günü olan 26 Eylül’de düzenlenecek konferansta, turizm ve konaklama sektöründe karşılıklı yatırımların artırılması ve 12 aya yayılması için stratejiler masaya yatırılacak. Konferansta açılış konuşmalarını, Rusya Federasyonu Türkiye Büyükelçisi Aleksey Yerhov ve Rossotrudniçestvo Rusya Bilim ve Kültür Merkezi Ankara Temsilciliği Başkanı Prof. Dr. Enver Şeyho yapacak. Konferansa, iki ülkenin konaklama tesisleri, seyahat acentaları ve turizm yatırımcılarını temsil eden üst düzey konuşmacılar ile Rusya’dan Bodrum’a turist gönderen tur operatörlerinin genel müdürleri katılacak.

GASTRONOMİ ETKİNLİĞİ

5.Bodrum Rusya ve Rusça Konuşan Ülkeler Kültür Günleri 27 Eylül Cuma 16:00’da İskele Meydanı’nda Gastronomi ve Kültürel Etkinlikler ile devam edecek. Etkinliğin kültür bölümü kapsamında ise “Street Food” (sokakta satılan yiyecek) formatında Rusya-Türkiye gastronomi festivali düzenlenecek olup; Rus ve Türk Şef-Aşçılar milli mutfaklarına ait yemekleri hazırlayarak Bodrumlulara ve yarımadanın misafirlerine sunacaklar. Rusya Kültür Günleri Festivali kapsamında, Bodrum İskele Meydanında Kurulan stantlarda, Rus mutfağından özel yemekler katılımcıların beğenisine sunulacak.

KONSER

Aynı gün saat 21:00’de Bodrum Belediye Meydanı’nda Muğla Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın müzik sunumu ve Rusya’nın ünlü kemancısı Aleksey Koşvanets’in keman dinletisi gerçekleştirilecek.

28 Eylül Cumartesi günü Rusya’dan Bodrum’a gelen turizm yazarları ve blogger’lar için Bodrum’un tarihi ve kültürel değerlerini tanıtmak amacıyla bir gezi düzenlenecek. Grup, mavi yolculukla Bodrum koylarını dolaşacak.

*****

Read Previous

Altınoran’da yeni öğrenim dönemi başladı

Read Next

25 Eylül 2019 Çarşamba Günün Söyleşisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: