25 Eylül 2019 Çarşamba Günün Söyleşisi

25 Eylül 2019 Çarşamba

Günün Söyleşisi

Haber : Kemal Gönüleri

İ S T A N B U L

TFGK- Mustafa Turgut İle Düğün Fotoğrafçılığı Fotoğraf Söyleşisi

Türkiye Fotoğrafçılar ve Gezi Kulübü (TFGK) yeni sezon İkinci etkinliğini; Düğün Fotoğrafçısı ”Mustafa Turgut’un” Teşrifleriyle Düğün fotoğrafçılığı üzerine yapılacak söyleşi ile gerçekleştirecek.

Boni Books & Cafe-Saat:19.30-21.00

Adres : Boni Photography Cafe Rasimpaşa Mahallesi, Duatepe sokak 43/a Kadıköy/İstanbul

Mustafa Turgut Kimdir ?

İlk okul yıllarından itibaren babasının stüdyosunda fotograf eğitimi başladı.
1987′de akademiye girişle beraber, serbest fotoğrafçı olarak çalışması gerekti. Gazete ve dergilere fotoröportajlar yaptı.

1998′de kurduğu stüdyosunda çalışmalarını, tanıtım ve özel gün fotoğrafçılığı üzerine yoğunlaştırdı. Ticari alan olarak; moda, endüstriyel, teknik ve reklam fotoğrafçılığı; kişisel ilgi ve babadan miras gelen da özel gün fotoğrafçılığı yapmaktadır.

Modern düğün fotoğrafçılığının Türkiye’deki öncüsüdür.
Bu konuda Türkiye’de ilk Türkçe kaynak olma özelliğini taşıyan “Dügün Fotoğrafçılığı” kitabı 2013 Temmuzunda Saykitap’tan yayımlandı. İkinci kitabı olan Yapı, Mimari ve Gayrimenkul Fotoğrafçılığı kitabını, 2014’te kendi şirketi yayımlandı.

2008-2010 yılları arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Fotoğraf Bölümünde “Fotoğraf ve Pazarlama İletişimi” dersini yürüttü. 2010-2012 yılları arasında Işık Üniversitesi G.S.F. Görsel İletişim Tasarımı Bölümünde “Stüdyo Fotoğrafçılığı” dersini yürüttü. Amatör, ileri amatör ve profesyonel adayı fotoğrafçılarla, kurumlara; çekim teknikleri, dijital sonlandırma, analog ve dijital rötuş konularında eğitimleri koordine etmektedir.

2010 yılı sonlarında, fotoğraf sektörü ve çalışanlarının sorunlarının çözümüne odaklanmak üzere; Fotoğrafçılar Meslek Kuruluşu (FMK) manifestosu ile kuruluş bildirgelerini hazırlayarak ve kuruluşunu gerçekleştirdi. 2010-2013 yılları arası FMK Başkanlığı görevini yürüttü. Halen FMK Denetim Kurulu üyesidir. İnplato’nun kurucusu ve direktörüdür.

*****

Read Previous

Rus-Türk Günleri 26 Eylül’de Bodrum’da başlıyor.

Read Next

25 Eylül 2019 Çarşamba Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: