“Diyalog+11” Sergisi Eskişehir’de

“Diyalog+11” Sergisi Eskişehir’de

Haber: Erol Ünal

  • Uluslararası Seramik Akademisi’ne mensup, Türk Üyelerin Sergisi “Diyalog+11” Eskişehir’de

Türkiye’den Uluslararası Seramik Akademisi üyeliğine seçilmiş ve halen aktif üyeliği devam eden 11 sanatçımızın “Diyalog+11” adlı Uluslararası Seramik Akademisi Türk Üyeler Sergisi, Eskişehir’de sanatseverlerle buluştu. Sergi 17 Temmuz‘a kadar tarihleri arasında Eskişehir Odunpazarı Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda görülebilir.

“Diyalog+11” ülkemizi Uluslararası Seramik Akademisi’nde temsil eden ve halen aktif üyeliği devam eden; Bingül Başarır, Beril Anılanmert, Zehra Çobanlı, Sıdıka Sibel Sevim, Mutlu Başkaya, Ömür Tokgöz, Hasan Şahbaz, Burcu Karabey, Elif Aydoğdu Ağatekin, Hasan Numan Suçağlar, Adile Feyza Özgündoğdu’nun sınırları zorlayan son dönem eserlerinden bir seçki yer almaktadır.

Organizasyonunu Zehra Çobanlı ve Elif Aydoğdu Ağatekin’in üstlendiği, sanatçıların farklı ve özgün anlatımlı eserlerinden oluşan sergi, Uluslararası Seramik Akademisi’nin seçilmiş Türk üyelerini bir araya getirmesi ve çağdaş seramik sanatından örnekler sunması açısından önemlidir.

Uluslararası Seramik Akademisi Hakkında;

Uluslararası Seramik Akademisi (IAC-International Academy of Ceramics), 1952 yılında Henry J. Reynaud tarafından kurulmuştur. Uluslararası Seramik Akademisi’nin amacı, tüm ülkelerde seramik alanındaki profesyoneller arasında dostluk ve iletişimi güçlendirmek, tüm seramik kültürlerinde en yüksek kalitede üretimi teşvik etmek ve sürdürmek için her türlü uluslararası işbirliğini geliştirmektir.

Bugün Uluslararası Seramik Akademisi tüm kıtalardan 74 ülkeyi temsil eden 807 bireysel üye ve 77 kolektif üyeden oluşmakta, İsviçre-Genava’da, Musée Ariana’da hizmet vermektedir. Uluslararası Seramik Akademisi; akademik tartışmalar, uygulama ve sergilerle yarattığı iletişim ve sinerji ile, sanatın ilerlemesine katkıda bulunduğu kadar, üyelerini de dünya üzerinde buluşturan bir platformdur.

*****

Read Previous

Dünya Çevre Günü Bodrum’da kutlandı.

Read Next

11 Haziran 2022 Cumartesi İDSO, İstanbul AKM’de

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: