Joe Biden Sözde Ermeni Soykırımını Kabul Etmiş

Joe Biden Sözde Ermeni Soykırımını Kabul Etmiş

M.Demirel Babacanoğlu Yazdı

İsa Yalvaç, yanağına bir tokat atılınca öteki yanağını çevirirmiş. Bunu korkusundan mı, tokat atana sevgisinden mi, barışçı olduğundan mı, neden yaparmış?

ABD-Biden bilmez mi!?

Bildiğim bir şey var. İsa Yalvaç’ı kendisine öncü seçenler nedense barışçı değiller! Binlerce yıl, senin dinin, benim dinim diye öldürüm yaptılar…

Hocalı soykırımı

İspanya’da yaşayan Musavi ve Muhammed ‘i ardılları engizasyon mahkemeleri kararınca hançerlendiler, yakıldılar.

Papazlar ve ardılları sirk seyreder gibi seyrettiler.

Kaçabilen Musaviler Osmanlılara sığındılar.

Savaşlara gönülsüz katılanlardan biri de Miguel de Carvantes. İnebahtı çarpışmasında esir edilmiş, Cezayir’e götürülmüş. Orada Engizasyon olmadığı için yakılmamış! Memleketinde nesi var nesi yok sattırmış, kurtulmalık vermiş, kurtulmuş.

Memlekete dönünce Donkişot romanını yazmış. Donkişot, savaşla, savaşı çıkaranlarla alay eden bir yapıttır.

Hocalı soykırımı

Ermeniler bu tür anlayışların oyununa gelmişler!

I.Dünya Savaşını fırsat bilen Ermeni öncüleri, zavallı masum Ermenileri kargaşa, öldürüşme devinimleri içine sokmuşlar. Bu devinimin kötü bir biçimde sonuçlanacağını anlayan Enver Paşa, Ermenilerin öncülerini toplamış, onlara; “Siz taraf olursanız, biz bu savaştan yengiyle de, yenik de çıksak siz zarar göreceksiniz!…” demiş. Bu uyarıyı dinlemeyenler, batının saldırgan güçlerine yardım etmişler, özellikle Doğu Anadolu’da soykırımlara girişmişler. Sonuç olarak, zorunlu göç gündeme gelmiş. Ermeniler Osmanlı toprakları içinde belirtilen yerlere zorunlu göç ettirilmiş.

1. Dünya Savaşı’ndan yenik çıktık. Topraklarımız işgal edildi. Bunun zararını 2. Dünya Savaşı’nda gören Çhurchill, “Keşke Osmanlıları parçalamasaydık” demekten kendini alamamıştır. (İsmet İnönü, Kültür Bk. y., 2000, Ank.)

Hocalı soykırımı

Fransızlar, Lübnan’dan getirdikleri yüz elli bin Ermeniye, Kilikya Ermenistanı kurduraracaklarına söz vermişler! Bu yalanlara kanan Ermeniler, önceleri dost, komşu olarak yaşarken, bize düşman olmuşlardır. Kamovor (Fedai)’larıyla birçok komşu, dost ve arkadaşlarının kanına girmişlerdir.

Gizlice, Şişmanyan yönetiminde, Adana Eski Vilayet konağı’nda çekirdek Ermeni Devleti kurmuşlardır. Bunu haber alan Fransızlar, hemen bu devleti dağıtmışlar, yıkmışlar, kurucularını etkisizleştirmişlerdir.

Bütün bunlar yetmezmiş gibi Ermeniler tarafından Talat Paşa, Enver Paşa ve diplomatlarımız öldürüldü. Madem İnsan Hakları Mahkemesi var. Soykırım yalanını kabul edenleri mahkemelere verelim. Onlar bakmıyorsa, bizim mahkemelerimize verelim.

ABD Kızılderililere, siyahilere soy kırım uygulamadılar mı? ABD’nin yaptığı bu soykırım için kararlar alamaz mıyız? İncirlik Havaalanını, yurdumuzda bulunan başka tesislerini kapatamaz mıyız? Yapılan ikili anlaşmaları askıya alamaz mıyız?

Biden denilen ABD yöneticisi Hocalı soykırımını görmemiş mi? Irak’da, Libya’da yaptığı soykırımları unutmuş mu? Birileri bir anımsatsa ya?

Kınıyorum ABD-Biden’i…

25 Nisan 2021, Adana

*****

Read Previous

Ali İsmail Türemen “Maviye Özlem” ile Anılıyor

Read Next

26 Nisan 2021 Pazartesi İftarda Ne Yemeli

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: