Nazım Hikmet’in 120’İnci Yaş Günü Bodrum’da Kutlandı

Nazım Hikmet’in 120’İnci Yaş Günü

Bodrum’da Kutlandı

Haber: Erol Ünal

Türk edebiyatının unutulmaz şairi Nazım Hikmet Ran’ın 120’inci doğum günü Bodrum’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Hayatının büyük bölümü sürgünde ve hapiste geçen, şiirleri elliden fazla dile çevrilen, dünyanın hayran olduğu büyük şair Nazım Hikmet Ran’ın doğumunun 120’inci yılı birbirinden güzel etkinliklerle kutlandı.

Nazım Hikmet 120 Yaşında

Bodrum Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliklerin ilki Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı destekleriyle, Nebil Özgentürk’ün hazırlayıp, Şahin Sancak‘ın oynadığı “Nazım Hikmet 120 Yaşında” belgesel gösterimi ile başladı. Belgesel gösteriminin ardından Serenad Bağcan-Ferhat Livaneli Orkestrası performanslarıyla geceye ayrı bir renk kattı. Düzenlenen etkinlikler vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Aşkın, Kavganın, Umudun Şairi

Kutlama sırasında bir konuşma yapan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras; “Çok büyük bir mücadele Nazım’ın hayatı. Bizim günlük hayatta karşılaştığımız ya da yaşamdaki küçücük sorunlarla nasıl umutsuzluğa düştüğümüzü, nasıl hayal kırıklığı yaşadığımızı düşündükçe böyle büyük bir insanın hayatını bir kere daha saygıyla, hürmetle takdir ediyoruz.

Sanatçılar, sizler çok büyük insanlarsınız. Bu ülkenin en umutsuz dönemlerinde hep bizlere yol gösterici oluyorsunuz. Sizlere çok saygı duyuyoruz çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonra attığımız adımlara daha dikkat edeceğiz çok daha büyük işler yapacağız” dedi.

“Adalet Sizsiniz” Bodrum’a Geliyor

Vatan Şairi Nazım Hikmet’in 120’inci doğum günü dolayısıyla 19 Ocak’ta Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Rutkay Aziz ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Taner Barlas’ın, “Adalet Sizsiniz” adlı tiyatro oyununun tiyatroseverlerle buluşacak.

*****

Önceki

Mel Robbins & “5 Saniye Kuralı”

Sonraki

“Linol Baskı Çalıştayı” yapıldı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar