“Linol Baskı Çalıştayı” yapıldı

“Linol Baskı Çalıştayı” yapıldı

Haber: Erol Ünal

  • Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı “Linol Baskı Çalıştayı” Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı öğrencileri ve gönüllülerinin katılımıyla Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyeleri Binası’nda gerçekleşti.

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Linol Baskı Çalıştayı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden Doç. Dr. Erhun Şengül ve öğrencileri Melodi Koçkar, Selin Çakmaklı, Ceren Teknar, Sinan Bayrak, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı öğrencileri ve gönüllülerinin katılımıyla Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyeleri Binası’nda gerçekleşti.

Desenin linole aktarılması, linolün oyularak hazırlanması ve tekstil boyalarının linol kalıplar üzerine uygulanarak tişört, Amerikan servis ve çantalara basım aşamaları Üniversite öğrencileri ve Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı öğrencilerinin ortaklaşa çalışmasıyla yapıldı.

Çalıştayda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü katılımcılarına teşekkür belgeleri takdim edildi.

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Başkanı Numan Balaban konuşmasında bu tür etkinliklerin Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı için önemine değinerek, etkinliklerin devamına ilişkin temennilerini dile getirdi ve Şubat ayında Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’nde düzenlenecek “Serigrafi Baskı Çalıştayı” ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesiyle ortak yürütülecek projelere devam edileceğini belirtti

*****

Önceki

Nazım Hikmet’in 120’İnci Yaş Günü Bodrum’da Kutlandı

Sonraki

20 Ocak 2022 Perşembe Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar