Ezgi Anıl Paquito Flamenko Konseri

Ezgi Anıl Paquito Flamenko

Konseri

Haber: Erol Ünal

Ezgi Anıl Paquito Flamenko Topluluğu 3 Kasım Pazar 20.30’da Bodrum Herodot Kültür Merkezi’nde bir etkinlik gerçekleştirecek.

Numan Pekdemir’in koordinasyonundaki konserde dans ve müziğin yanında konser programında Asturias’dan Avni Anıl şarkılarına kadar yer verilecek. Aşık Veysel’in ünlü eseri ’Kara Toprak’ da programda yer alacak. Ayrıca Ezgi Anıl’ın kendi bestelerine de yer verilecek.

Toplulukta Ezgi Anıl (Flamenko gitar), Tansel Özalp (Cajon), Oğuzhan Çakırefe (Ney, gitar, şarkı), Burcu Özbalkan (Dans), Şebnem Er (Dans), Derya Çakırefe (Dans ve Şarkı) yer alıyor.

Konserin biletleri Oasis İmge kitabevi (0252 317 0593)’nde satışa sunulmuştur.

Bilgi için: 0554 552 3934 telefon aranabilir.

EZGİ ANIL Kimdir?

Ezgi Anıl Solist Ayşe Yazgan Batıgün ve besteci Avni Anıl’ın oğlu olarak 1975 yılında İzmir’de doğdu. 12 yaşında kendi kendine gitara başladı. İlk derslerini ise 1990 yılında Ahmet Seyfi Erkan’dan aldı. 1992’de Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Bölümüne girerek Mehmet Gürgün’ün öğrencisi oldu.

Flamenko ve emprovize çalışmalarına olan ilgisi neticesi 1998 yılında Madrid’e gitti efsanevi flamenko gitaristi Ramon Montoya ile aynı aileden gelen Don Ramon Montoya Montoya ile çalıştı. Paco De Lucia’ya olan aşırı hayranlığı nedeniyle “Paquito” takma adını aldı.

1999 yılında tamamen geleneksel eserlerden oluşan “Invitacion Al Flamenco- Flamenkoya Davet” isimli albümü piyasaya çıktı.

*****

Read Previous

Ankaralı Sanatçılar’ın İstanbul Sergisi Açıldı.

Read Next

Yeni Adana Gazetesi’ne muhteşem ödül

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: