Ankaralı Sanatçılar’ın İstanbul Sergisi Açıldı.

AGSAD Ankaralı Sanatçılar’ın

İstanbul Sergisi Açıldı.

Haber: Erol Ünal

AGSAD Anadolu Görsel Sanatlar Derneği’nin Karma Resim Sergisi Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin geniş katılımıyla açıldı.

Sergi açılışına “Dünya İyi Niyet Elçisi” ve “Ekselans Ünvanlı Uluslararası Yardım Gönüllüsü” olarak adlandırılan Ses Sanatçısı Ersin Faikzade‘nin yanı sıra Erinç Güven, Neriman Güler, Nilgün Altan, Nurdan Nizamoğlu, Perihan Koca, Sinem Bacı ve birçok sanatsever katıldı.

Sergi açılışına yoğun ilgi gösteren İstanbullu sanatseverlere hitaben konuşan AGSAD Anadolu Görsel Sanatlar Derneği Başkanı Nilgün Altan İstanbul’da karşılaştıkları sıcak ilgi ve sanat duyarlılığından dolayı katılanlara teşekkür ederek, sanatın toplumun gelişmesi için en önemli öge olduğunu belirtti ve bu konuda sosyal fayda içeren projelerle özelikle Otizm konusuna kamu dikkatini çeken etkinlikler hayata geçirdiklerini söyledi. Nilgün Altan sergilerine kucak açan Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi Sanat Yönetmeni Umur Özlüer‘e bir teşekkür belgesi sunarak konuşmasını sonlandırdı.

Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi Sanat Yönetmeni, Kalimerhaba Derneği Proje Yönetmeni Umur Özlüer, AGSAD Anadolu Görsel Sanatlar Derneği grubunu İstanbul Sergileri ile konuk etmekten duydukları mutluluğu dile getirerek, Kadıköy Sinemasının Fuayesini; Funda Kocadağ Salciccia işbirliği ile 7. sanatın yanı sıra diğer sanat dallarını da kucaklayan güzel sanatlar etkinlikleri ve edebiyat buluşmaları mekanı olarak Şubat 2019 dan itibaren hayata geçirdiklerini söyledi. Umur Özlüer; Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi‘nde bu güne değin 17 karma ve kişisel sergiye ev sahipliği yaptıklarını, onlarca edebiyat buluşması, şiir dinletisi ve imza günü gerçekleştirdiklerini söyleyerek; “Bu konuda eserleri ile destek veren sanatçılara ve başta Kültür Kentleri Birliği Başkanı Hakkı Gümüştaş ve Sanat Danışmanı Erol Ünal olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederimdedi.

Umur Özlüer İstanbul’da tüm Dünya sanatçılarına kucak açan Fuaye Sanat Galerisi etkinlik takvimine girmek için sergi açmak isteyen sanatçıların, umuriko@hotmail.com adresine e-posta ile baş vurabileceklerini ve 0532 314 8838 numaralı telefondan bilgi alabileceklerini söyleyerek sözlerini bitirdi. Sergi 10 Kasım’a kadar hergün 11.00-21.00 saatleri arasında görülebilir.

Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi

Adres : Osmanağa Mah. Bahariye General Asım Gündüz Cad. Kadıköy Pasajı No:25 Kadıköy/İstanbul

*****

Read Previous

Mistik Havası, Tarihi Yapılarıyla “Kayaköy”

Read Next

Ezgi Anıl Paquito Flamenko Konseri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: