Sağlık Çalışanları bu kez TRT Çocuk’ta Alkışlanacak

Sağlık Çalışanları bu kez

TRT Çocuk’ta Alkışlanacak

Haber : Kemal Gönüleri

  • Bulmaca Kulesi ve Rafadan Tayfa kahramanlarından çocuklar için eğlenceli hijyen şarkıları.

TRT Çocuk ekranlarının beğeniyle izlenen çizgi dizisi “Bulmaca Kulesi” ve “Rafadan Tayfa” yeni klibiyle minik seyircilerine kişisel temizliği eğlenceli hale getirerek sevdirecek. Sağlık çalışanlarının da unutulmadığı klipte çocuklar sağlıkla ilgili bilinçlenmeyi müzik ve dansla pekiştirecek.

Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında çocuklar üzerinde farkındalık oluşturmak amacıyla hayata geçirdiği projelerle hijyen ve kişisel temizlik kurallarını çocuklara aktaran TRT Çocuk, Bulmaca Kulesi ile Rafadan Tayfa kahramanlarının oynadığı yeni hijyen klipleriyle izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Çocuklar kişisel temizlik ve sosyal mesafe kurallarını bu kliple sevecek

Bulmaca Kulesi çizgi dizisinin yeni hijyen klibinde çocuklara, kişisel temizlik ve sosyal mesafe kuralları eğlenceli hale getirilerek aktarılacak. Klipte koronavirüs salgınından korunmak için hijyen kurallarına önem verilmesi gerektiği vurgulanacak. Fedakârca topluma hizmet eden sağlık çalışanlarının da unutulmadığı klipte, bu kez yaptıkları hizmet için TRT Çocuk’la alkışlanacak.

Müzik Koray Kahraman, koreografinin Tugay Erat’a ait olduğu TRT Çocuk’un yeni hijyen klibi üç boyutlu animasyon tekniği kullanılarak hazırlandı. El yıkama ve sosyal mesafe kurallarının uygulamalı olarak anlatıldığı kliple çocuklar eğlenip aynı zamanda öğrenme fırsatı bulacak.

Rafadan Tayfa kahramanlarından eğlenceli dans eşliğinde hijyen şarkısı

Rafadan Tayfa yeni klibiyle, kişisel temizlik ve el yıkama alışkanlıklarının hangi durumlarda gerektiği noktasında önemli bilgileri eğlenceli bir şekilde çocuklara aktaracak. Sağlıklı Tayfa müzikaline ait olan şarkı da çocukların da evde klipteki dansları yapabilmelerini kolaylaştıracak şekilde anime edildi. Üç boyutlu animasyon tekniği kullanarak klipte ayrıca gerçek sanatçılar tarafından referans video da çekildi. İsmail Fidan’a ait söz ve müzik çocukların hayran olduğu karakterlerin ses sanatçıları tarafından seslendirildi.

*****

Önceki

DÜNYA SANAT GÜNÜ KUTLANIYOR

Sonraki

23 Nisan Kutlamalarında “ONLİNE Satranç Turnuvası”

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar