23 Nisan Kutlamalarında “ONLİNE Satranç Turnuvası”

23 Nisan Kutlamalarında

“ONLİNE Satranç Turnuvası” Heyecanı

Haber : Kemal Gönüleri

  • İBB Spor İstanbul, dünyada çocuklara armağan edilmiş tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda herkesin evinden katılabileceği “Online Satranç Turnuvası” düzenledi.
  • Turnuva, www.chess.com‘da, İBB Spor İstanbul Turnuvası adıyla açılan özel alanda oynanacak.
  • Üç grup şeklinde düzenlenen ön eleme turunun ardından ilk 50’ye giren isimler, 23 Nisan 2020 günü final turnuvasında karşılaşacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul, Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için online aktiviteler gerçekleştiriyor. İBB Spor İstanbul, milli egemenliğimizin sembolü TBMM’nin 100. kuruluş yıldönümü ve çocukların bayramı 23 Nisan’da “Online Satranç Turnuvası” düzenledi.

Turnuva, www.chess.com‘da, İBB Spor İstanbul Turnuvası adıyla açılan özel alanda oynanacak. Üç grup şeklinde düzenlenen ön eleme turunun ardından ilk 50’ye giren isimler, 23 Nisan 2020 günü final turnuvasında karşılaşacak.

GM Emre Can

MİLLİ SATRANÇÇI GM EMRE CAN YORUMLAYACAK

Başvuruların başladığı turnuvanın final karşılaşmalarını, milli satranççı GM Emre Can yorumlayacak. 23 Nisan’da oynanacak finallerde dereceye girenler ödül kazanma fırsatı elde edecek. Turnuvanın birincisi 750 TL, ikincisi 600 TL, üçüncüsü 500 TL ve dördüncü de 400 TL ödül kazanacak. Ayrıca ilk 10’na giren diğer satranççılar da nakit ödül ve madalya sahibi olacak.

*****

Kayıt Olmak için TIKLAYINIZ

*****

Finalistlerin ödülleri, elektronik para platformu olan Tosla uygulaması üzerinden yatırılacak. Tosla hesabı bulunmayan katılımcılar, Google Play ve App Store’dan uygulamayı telefonlarına indirebilir.

*****

Read Previous

Sağlık Çalışanları bu kez TRT Çocuk’ta Alkışlanacak

Read Next

Köy Enstitüleri’nin 80. Kuruluş Yıl Dönümü

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: