K.Muzaffer Gençer’in “Onun Çizgileri” Sergisi sürüyor

K.Muzaffer Gençer’in

“Onun Çizgileri” Sergisi sürüyor

Haber : Kemal Gönüleri

Fotograflar : K.Muzaffer Gençer arşivi

  • 1 Eylül 2019 Pazar günü açılan K.Muzaffer Gençer’in “Onun Çizgileri” Resim Sergisi 30 Eylül‘e kadar TAG Trump Art Gallery Trump AVM B3 Katı’nda Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.
  • K.Muzaffer Gençer’in ÜCRETSİZ olarak kurs vereceği çocuk katılımcıların katıldığı “Çizgiler Resim Atölyesi” 21 Eylül Cumartesi günü Saat:15.00’de tekrar edilecek.

“Çizgilerimi seviyorum

Onlar Benim

Yaşamımın aynası

Mutluluğumun

Acılarımın anısı

Çizgilerimi seviyorum

Onlar benim

Hayat bilgimin

Tek kanıtı “

diyerek kendi şiiri ile sergisini tanıtan Ressam Şair K.Muzaffer Gençer ;  “Çizgilerimi seviyorum” diyor ve devam ediyor :”Bütün çizgiler birçok şey ifade eder ve hepsi güzeldir, özeldir, birleştiricidir. Herşeyin kendine has çizgisi vardır, değiştirilemez. Anlamı farklı, şekli farklıdır. Çizgiler seçilen yoldur. Bir avuç çizgiden tablolarım meydana gelir, resim hayatı güzelleştirir ve ben Çizgilerimi seviyorum. “

41 adet ekspresyonist eserinin bulunduğu Küratörlüğünü Kenan Bahadır Derre‘nin yaptığı, Sanatçının fovizm etkisiyle oluşturduğu ekspresyonist yapıtlarının canlı renkleri ve özgünlüğü çizgilerini yönlendirip, duygularını yansıttığı K.Muzaffer Gençer‘in “Onun Çizgileri Resim Sergisi; 1 Eylül 2019 Pazar günü‘nden bu yana TAG Trump Art Gallery Trump AVM B3 Katı‘nda Sanatseverler tarafından ilgi ile izleniyor.

Şair-Ressam K.Muzaffer Gençer ayrıca ; sadece Çocukların katıldığı ve Küratörlüğünü Kenan Bahadır Derre‘nin yaptığı“Çizgiler Resim Atölyesi”nde ; 7 Eylül Cumartesi günü önceden kayıtlarını yaptıran resme hevesli çocuk katılımcılara ÜCRETSİZ olarak kurs verdi. Oldukça neşeli ve başarılı bir şekilde geçen “Çizgiler Resim Atölyesi” 21 Eylül Cumartesi günü Saat:15.00‘de yine çocuk katılımcılara ÜCRETSİZ olarak tekrar edilecek.

21 Eylül Cumartesi günü yapılacak olan “Çizgiler Resim Atölyesi”ne çocuk katılımcı olarak katılmak isteyenler için müracaat telefonu : 0212 348 78 40

Ressam K.Muzaffer Gençer‘in “Onun Çizgileri Resim Sergisi 30 Eylül‘e kadar TAG Trump Art Gallery Trump AVM B3 Katı‘nda Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

TAG Trump Art Gallery

Trump AVM

Adres: Mecidiyeköy Yolu Caddesi No:12, Mecidiyeköy/Şişli

K.MUZAFFER GENÇER Kimdir?

İstanbul Nişantaşı’nda doğan sanatçı M. Ü. İşletme Fakültesini bitirip (2002-2006) YTÜ (İKGM) ve (2007-2011) İTÜ. (İTÜSEM) Resim Atölyelerinde eğitim programlarına devam etti. Banka emekli müdürlerindendir.

Paris’te 3 kişisel, 11 karma ( 5’i Art Shopping (Paris Carrousel du Louvre ve Côte d’Azur-Cannes) Fransa, Yunanistan, Hollanda, Bulgaristan, Almanya, İtalya olmak üzere yurtdışında toplam 28, yurt içinde de 200 den fazla sergi ve fuarlara katılmıştır.

Fovizm etkisi görülen ekspresyonist tarzdaki yapıtlarından bazıları ABD’de Sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır. Paris Anadolu Kültür Merkezi, SAKÜDER, RHMD ve Ressamlar Derneği üyesidir.

(2011-2016 tarihleri arası 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır).

İBB’ den Senin İstanbul’un Resim yarışması 3’üncülüğü olup, yayımlanmış 2 şiir kitabı vardır.

*****

Read Previous

Abdullah Toroslu’dan “Yöremiz Efsaneleri”

Read Next

Bodrum Filarmoni “Piyanolu Romantik Ensemble”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: