Bodrum Filarmoni “Piyanolu Romantik Ensemble”

Bodrum Filarmoni

“Piyanolu Romantik Ensemble”

Haber: Erol Ünal

  • Bodrum Filarmoni “Piyanolu Romantik Ensemble” Konseri 17 Eylül Salı günü saat: 20.30’da Heredot Kültür Merkezi’nde müzikseverlerle buluşuyor.

Küçük bir gece konserleri dizisinin ikincisi olarak 17 Eylül 2019 Salı günü saat: 20.30’da Heredot Kültür Merkezi’nde çok hoş bir konser düzenledi. Bu konserde Şef Nezih Seçkin’in 2017 kuruluş konserinde tadı damağımızda kaldı dedirten esprili anlatımı ile eserleri dinleyeceğiz. Programda keyifle dinleyeceğiniz romantik aryaların yanı sıra yaylı çalgılar beşlisinden de unutamayacağınız küçük eserler dinleyeceksiniz. Sessizce dinleyeceğinden emin olduğunuz çocukların da sıkılmadan izleyeceği bu konseri kaçırmayın.

Konserde yer alacak olan sanatçılar :

  • Nezih Seçkin (Şef-Piyanist)
  • A.Nuray Çeviker (Soprano-Solist)
  • Ols Cinxo (1. Keman)
  • Murat Gürol (2. Keman)
  • Nebil Gökay (Viyola)
  • Emre Özkul (Viyolonsel)
  • Prof. Esra Gül (Kontrabas)

NEZİH SEÇKİN , piyanist

Ankara Devlet Konservatuvarının piyano yüksek bölümünden Mithat Fenmen’in öğrencisi olarak mezun oldu. Aynı yıl Viyana Müzik Akademisinin Piyano ve Orkestra şefliği bölümlerie girerek diploma aldı. Piyano bölümünde DİETER WEBER ve NOEL FLORES ile, Orkestra şefliğinde ise KARL ÖSTERREİCHER ile çalıştı. Almanya da 30 yıla yakin Lüneburg, Koblenz, Hildesheim, Dortmund Operalarında görev yaptı. Ayrıca Dortmund Enstrüman Cemiyeti Senfonik Orkestrasında 4 yıl Müzik Direktörlüğü yaptı. Polonya, Macaristan ve Hollanda Orkestraları ile Almanya, İsviçre, Hollanda, Belçika ve Danimarka da sayısız turneler yönetti. Amerika, Romanya ve Slovakya da konuk şef olarak bulundu. Sanatçı Türkiye deki senfonik orkestralarda konuk sef olarak konseler yönetti. Efes ve Aspendos Festivallerinde görev aldı. Mersin Devlet Konservatuvarının kurucularından olan SEÇKİN, Mersin ve İzmir Operalarında da müzik direktörlüğü yaptı. 2001 yılında İstanbul Operasının kadrolu Orkestra şefi oldu. Daha sonra Almanya’da Lüneburg Operasında 1. Orkestra şefi olarak görev yaptı. Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestra Şefi ve müzik direktörlüğü yaptı.

OLS CİNXO – keman

Sanatçı, Arnavutluk Tirana Güzel Sanatlar Akademisi mezun olduktan sonra İtalya’da tanınmış keman profesörlerle İgor Voloshin ve Pavel Vernikov ile çalıştı. 2008 yılında Slovenya Lyublyana’da Prof. Vasiliy Melnikov sınıfında mastır programını bitirdi. Solist olarak Slovenya RTV, Makedonya Filarmonik, Lyublyana Uluslararası Solistleri, Bosna ve Hersek Y.S.O.S.E. orkestralarla konserler verdi. 2016 yılında Samsun Devlet Opera ve Balesi orkestrasına baş kemancısı olarak getirildi. Halen Ondokuz Mayıs Üniversitesi Devlet Konservatuvarında öğretim üyeliğini sürdürmektedir.

*****

Read Previous

K.Muzaffer Gençer’in “Onun Çizgileri” Sergisi sürüyor

Read Next

17 EYLÜL 2019 S A L I Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: