İpekyolu’ndan Beze Grup Başkanı Bengü Bilik’e ödül

Etibar Babayev – Dr. Seyfullah Türksoy – Müşerref Akay -Bengü Bilik

İpekyolu’ndan Beze Grup Başkanı

Bengü Bilik’e ödül

HJaber : Kemal Gönüleri

Uluslararası 15. İpekyolu Yılın Altın Adamları Ödülleri sahiplerini buldu.

İpekyolu Stratejik Araştırmalar Merkezi ve İpekyolu Yayın Grubu tarafından düzenlenen programda Türk dünyasına hizmetlerinden dolayı birçok devlet başkanı, siyasetçi, iş adamı ve medya mensubuna ödül verildi.

Dr. Seyfullah Türksoy Fahri Doktora Unvanı Alırken_

Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Rusya Federasyonu, Almanya, İspanya, Hollanda, Romanya, Moldova, İran ve Güney Kore’den seçkin konukların katıldığı törende başarılı isimlere ödülleri takdim edildi. Konuyla alakalı olarak, İpekyolu Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı, gazeteci Dr. Seyfullah Türksoy, ”Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye ile diğer ülkeler arasında dostluk ve iş birliği köprülerine vesile olduğumuz için mutluyuz” dedi.

Türksoy, ödüle layık görülen isimlerin Seçici Kurul tarafından titizlikle belirlendiğini vurguladı. İpekyolu Danışma Kurulu Başkanı, Büyükelçi Hulusi Kılıç da, ”İpekyolu geçmişte ticaret yoluyla ülkeleri, medeniyetleri birbirine bağlıyordu. İpekyolu ödülleri de bu misyonu sürdürerek hem başarıları taçlandırıyor hem de gönül ve iş birliği köprüleri kuruyor’şeklinde konuştu.

Yılın Devlet Adamı Ödülü‘nü Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev adına Özbekistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Amirsaid Agzamhodcaev aldı.

Moldova Cumhuriyeti Gagauz Özerk Yeri Başkanı Irina Vlah da ülkesine ve Türk dünyasına hizmetlerinden ötürü ödüle layık görüldü.

Ödülünü alan Vlah, yaptığı konuşmada Gagauz halkı için 24 yıldır aralıksız çalıştığını belirterek, “Türkiye’nin Gagauz halkı için yaptığı iyilikleri asla unutmayacağız. Türkiye her zaman bize destek oldu. Birlikte varız ve güçlüyüz. Halkım adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Etibar Babayev – Dr. Seyfullah Türksoy – Müşerref Akay -Bengü Bilik

Yılın Diplomatı Ödülü Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekulı’a verildi.

Ödül alan isimlerden TBMM Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım da yıllarca Türk dünyasının gelişmesi ve ilişkilerin en iyiye doğru gitmesi için mücadele ettiğini dile getirerek, “Tüm hayatım boyunca hep vatan, bayrak dedik. Milletvekili olduğum dönemde her zaman Azerbaycan ile kardeşliğimizin artması için mücadele ettim. Bundan sonra da aynı heyecanla çalışmaya devam edeceğim.” diye konuştu.

Anadolu Ajansı İstanbul Bölge Müdürü Hüseyin Altınalan da Türk dünyasının sorunlarının medyada görünürlüğünü artırdığı ve uzun yıllardır bu alanda çalışmalar yürüttüğünden dolayı Türk Dünyası Hizmet Ödülü‘ne layık görüldü. Hüseyin Altınalan’ın ödülünü TÜRKSOY Teşkilatı Genel Sekreteri Düsen Kaseinov verdi.

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Düsen Kaseinov‘a da çalışmalarından ötürü ödül takdim edildi.

Törende Öztek Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öztek’e “Türkiye’de Yılın Sanayicisi” ödülü verildi.

Dünya Ahıska Türkleri Birliği Başkanı ve Intercontinental İstanbul Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Ziyaeddin İsmihanoğlu‘na Orta Asya’da Yılın İş Adamı, Yükselir Group Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yüksel‘e Avrupa’da Yılın İş Adamı, Edelstaal Şirketler Grubu Başkanı Turgut Torunoğulları‘na Yılın Turizm Yatırımcısı Ödülü verildi.

Uluslararası Bilim Merkezi Başkanı Prof. Dr. Elçin İsgenderzade‘ye ise akademik ve bilimsel çalışmalarından dolayı Türk Dünyası Hizmet Ödülü takdim edildi.

Sivil toplum alanında yaptığı çalışmalardan dolayı Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver ve Evsen Vakfı Başkanı Dr. Ali Evsen de Yılın Sivil Toplum Kuruluşu Ödülü takdim edildi.

Türkiye ve Kırgızistan arasındaki ilişkilerin artırılması ve güçlendirilmesi için yaptığı çalışmalardan ötürü Beta Şirketler Grubu Başkanı Yusuf Uğur Türkiye Kırgızistan Dostluk Ödülü’ne, Lina Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Gıyas Halilov da Kırgızistan’da Yılın İş Adamı Ödülü’ne layık görüldü. Azerbaycan Azad TV yapımcılarından Etibar Babayev‘e de Meslekte 50. Yıl Onur Ödülü verildi.

Bengü Bilik & Nihal Yöneyman_

Rusya Fedarasyonu Türkiye Diyalog Platformu Başkanı Ahmed Ahmedov da törende ödül aldı. Sanatçı Müşerref Akay ve Ahmed Ahmedov birer şarkı söyleyerek renk kattığı gecenin onur konukları arasında “En yaşlı Gazi” sıfatıyla yer alan Kore Savaşı Gazisi Albay Mustafa Şevket Tarı’ya da şükran plaketi verildi. Tarı’nın plaketini Karabağ Savaşı Gazileri adına Azerbaycanlı Albay Elmar Hüseyin, TSK Jandarma Albay Ercüment Bayraktar ve Romanya – Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tamer Atalay takdim etti. Törende bir konuşma yapan Atalay, “Avrupa’nın ve Asya’nın çok önemli isimlerini buluşturan bu görkemli törende kahraman gazilerimizin de unutulmaması önemli bir incelik. Son derece anlamlı ve güzel bir törene şahit olduk” dedi. Öte yandan gecenin mimarı İpekyolu Stratejik Araştırmalar Başkanı Dr. Seyfullah Türksoy’a Azerbaycan Üniversitesi tarafından Fahri Doktor unvanı verildi ve cübbe giydirildi.

Bengü Bilik & Dr. Seyfullah Türksoy_

İletişim Dünyasından BENGÜ BİLİK’e de “Meslekte 50 Yıl Onur Ödülü” Verildi

İpekyolu Stratejik Araştırmalar Merkezi Seçici Kurulu tarafından Meslekte 50 yıl Onur Ödülü İletişim Dünyasından Bengü Bilik’e verildi.

Dünyanın pek çok ülkesinde yatırım danışmanlığı, iletişim ve devlet törenleri gerçekleştiren BEZE Group Başkanı Bengü Bilik en yoğun çalışmalarını 1990’dan itibaren ekibiyle Türki Cumhuriyetlerde gerçekleştirdi. Bengü Bilik çalışmaları nedeniyle ödüle layık görüldü.

*****

Read Previous

İstanbul Sanat Magazin Ödülünün Anlamı ve Önemi

Read Next

Bedri Baykam “Vatan Evladı” Ödülünü Aldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: