İstanbul Sanat Magazin Ödülünün Anlamı ve Önemi

İstanbul Sanat Magazin Ödüllerinin

Anlamı ve Önemi

Recai Oktan Yazdı.

Açılışı  Genel Yönetmen Ertuğrul Yıldız yaptı.

16 Nisan 2019 Salı günü, Tarihi Kilercibaşı Köşkü’nde, İstanbul sanat Magazin’in, “Başarıya Alkış – Emeğe Saygı” Ödül töreni, beraberinde Karma Resim Sergisi açılışı vardı. O günü baştan sona yaşadığım için, artık İstanbul Sanat Magazin Şenliği olarak söz edeceğim.

Ertuğrul Yıldız, benzer projelere katkı sözü verdi

Kardeşim kadar yakın dostum Kemal Gönüleri’nin kurduğu ve yayınını, sınırsız yeteneğiyle bulunmaz bir çalışma ortağı olan Genel Koordinatör Harika Ören’le yürüttüğü İstanbul Sanat Magazin, sadece bu kentin değil, sanatla yoğrulan tüm bölgelerdeki sanata, sanatçıya ışık tutan, gönüllü, ciddi bir yol gösterici.

“Gönüllü” sözcüğüme mim koyun.

İstanbul Sanat Magazin’e yapılan tüm yazar katkıları karşılıksız olduğu gibi, Derginin sanata ve sanatçıya tüm desteği de aynı biçimde karşılıksız.

Ödülü 110.Yıllık Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği adına Başkan Nazan Akpınar aldı.

İSTANBUL SANAT MAGAZİN YAŞAMALI, YAŞATILMALI

Kemal Gönüleri, geçirdiği ciddi kalp rahatsızlığına karşın, Dergiye destek veren başta Harika Ören ve diğer gönüllü arkadaşlarıyla, kaliteyi, içeriği ve ilgiyi diri tutan çabasını sürdürüyor. O da benimle aynı yaşta ve ortak kaygımız İstanbul Sanat Magazin ile Yazı Dükkanı Akademi’nin süreklilikleri, kalıcılıkları. Bu kaygılarımızı giderdiğimizde, bizden mutlusu olmayacak.

Sinema Sanatçısı Engin Çağlar ; Zerrin Tever ve Seçici Kurul Üyeleri birlikte

GELELİM İSTANBUL SANAT MAGAZİN ŞENLİĞİ’NE

Profesyonel(!) ünlendiricilerin ve her yıl aynı kişilere ödül vermekten bıkmayan kurumların aksine, İstanbul Sanat Magazin, alanlarında gerçekten iz bırakanları bulup, izliyor ve onların başarısını ödüllendiriyor.

Bu yıl, proje ortağı olarak mükemmel bir kurumla işbirliği yapıldı: Lions Kulüpleri Federasyonu 118 Y Anadolu Yakası Yönetim Çevresi.

Sinema Sanatçısı Engin Çağlar

Mekan ve ev sahipliğini üstlenen Lions yöneticileri, konuklardan tam not aldı. Özellikle Uluslararası Lions Kulüpleri Federasyonu 118 Y İstanbul Anadolu Yakası Yönetim Çevresi 2018-2019 Dönemi Genel Yönetmeni Ertuğrul Yıldız ve Kültür ve Sanat Komitesi Başkanı Zerrin Tever, şenliğin başından sonuna değin, yüksek enerjileri ile göz doldurdu.

Yönetmen Yılmaz Atadeniz ödülünü alıyor

ADLAR SEÇİLMİŞ OLSA DA ASIL DEĞER, İÇTENLİKTİ

İstanbul Sanat Magazin’in 2019 yılı “Başarıya Alkış – Emeğe Saygı” Ödül Töreni ve Sergisi kusursuz bir programla gerçekleştirildi. Öğlen saatlerinde başlayıp akşama doğru tamamlanan etkinlikte alanında örnek çalışmalarıyla dikkat çeken kültür ve sanat temsilcileri ile sergiye eserleriyle katılan resim sanatçılarına ödülleri verildi…
Seçici Kurul , Necati Mumay, Kemal Gönüleri, Harika Ören ve Recai Oktan’dan oluştu.

Tiyatro Sanatçısı Esra Ülger, Zerrin Tever ve Seçici Kurul Üyeleri birlikte

“BAŞARIYA ALKIŞ” ödüllerini

Ana Dergisi – Şaheste Günday, Berfin Bahar Dergisi – İsmet Arslan, 110.Yılını kutlayan Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği, Küratör Mehmet Lütfi Şen, Tiyatro Sanatçısı Esra Ülger , Ses Sanatçısı Ece Mumay, Tiyatro Sanatçısı-Karikatürist-Grafik Sanatçısı Alinur Uğurpakkan, Karikatür-Resim-Grafik Sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu , Mustafa Ayaz Müzesi – Ressam Prof. Dr. Mustafa Ayaz aldılar.

Alinur Uğurpakkan’ın “başarıya alkış” ödülü alırken yaptığı esprili konuşması büyük alkış aldı.

“EMEĞE SAYGI” Ödülleri içinse, şu isimler seçilmişti:

Türk Sinemasından Ediz Hun, Engin Çağlar, Rahmetli Hulusi Kentmen, Yönetmen Yılmaz Atadeniz, ile Rahmetli Barış Manço, Ressam Bedri Baykam, Ressam Ayla Akyol, Ressam Nur Ulubil, Senfonik Kaligrafi Ustası Etem Çalışkan, Ressam Prof. Dr. İsmail Avcı, Heykeltraş Prof. Dr. Meriç Hızal, Karikatürist Akdağ Saydut, Efece Haber yayıncısı M.Yahya Efe, TV sunucusu Spiker Gülgün Feyman, Türk Sanat Müziği Sanatçısı-Bestekar Vedat Çetinkaya.

Zerrin Tever İstanbul Sanat Magazin’e Teşekkür Plaketi verdi

KARMA RESİM SERGİSİNİN GELİRİNDEN EĞİTİME KATKI

Karma Resim Sergisi’ndeki eserler satıldığında, gelirin yüzde 20’si eğitime katkı olarak ayrılacağının açıklanması, sanatçılar ve davetliler arasında memnuniyet yarattı.

Sergiye katılan sanatçılar şunlardı:

Asuman Türkkan, Güler Dikme, Günseli Yetkin, Pervin Bülbül, Şahnaz Yılmaz, Azniv Çoban, Akın Ok, Canan Arabacı, Yıldız Thwaites, Ayşegül Bayraktar, Aynur Yıldırım, Nur Ulubil, Nihal Güres, Cahide Topaloğlu, Şehnaz Aykaç, Semiha Duman, Gülşen Doğan, K.Muzaffer Gençer, Nurcan Aral, Fevziye Özmen, Funda Camelmas Mepa, Harika Ören, Deniz Tokgöz, Şahika Öner, Kemal Gönüleri, Perihan Koca , Figen Koylan, Esin Mumcu, Belma Demir Akdağ, Selma Kır ve Aylin Dönmez

Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Yazıcıbaşı Sokak No:1 Feneryolu/Kadıköy-İstanbul adresindeki Kilercibaşı Köşkü’ndeki Sergi, 18 Nisan akşamına (bugün) kadar izlenime açık tutulacak.

Yıldız Thwailes, kişisel çalışmalarının önünde.

ÖZEL KONUKLARIM VE RESSAM DOSTLAR

İstanbul Sanat Magazin yazarı ve seçici kurul üyesi olarak, Şenlik için Bodrum’dan geldim. Şenlik için davetime özen gösterek katılan özel dostlarım arasından gelenler, beni onurlandırdı. Emine Atakan Güvener, Nilgün Güvener Demirağ, Sibel Ateşok ve Nezihe Şirvan’a teşekkür ediyorum.

Yazı Dükkanı Akademi ailesinden ressam dostlarımız Gülşen Doğan ve Yıldız Thwailes’i de başarılı çalışmaları nedeniyle kutluyorum.

*****

Read Previous

19 Nisan 2019 CU M A Günün Sergileri

Read Next

İpekyolu’ndan Beze Grup Başkanı Bengü Bilik’e ödül

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: