“Yalanlar, Talanlar ve Mülteciler ” Resim Sergisi Adana’da Açıldı.

“Yalanlar, Talanlar ve Mülteciler ”

Resim Sergisi Adana’da Açıldı.

Haber ve Fotograflar : Vahit Şahin

  • Nedim Ataman, Saliha Yeşilköy, Sibel Çakar ve Mehmet Nuri Börüban tarafından açılan karma sergi 75. Yıl Sanat Galerisi’nde görülebilecek.
  • Ressam Nedim Ataman,”Aşk da dahil olmak üzere hiçbir duygu munis değildir, bu duygular beynimin girintilerindeki kasırgaların izi olsa da, asıl resmin konusundan verdiği mesajdan kaynaklanmaktadır” 

Toplam 47 eserden oluşan Nedim Ataman, Saliha Yeşilköy, Sibel Çakar ve Mehmet Nuri Börüban‘ın eserleri Adana Atatürk Parkı içindeki 75. Yıl Sanat Galerisi‘nde görülebilecek.

Sergideki eserleri hakkında bilgi veren Ressam Nedim Ataman, sanatçının her insan gibi çağının ve ülkenin yaşadığı politik oyunlarından, ekonomik sorunlarından etkilenmesinin doğal alacağını belirterek, “Bu sorunlar, kovalayıp, sarıp sarmaladığında, belki bir çıkış yolu olarak tuvallerine yansıyor. Her düşünen ve araştıran beyin in, sorunlara cevap arayanlar için bir pencere açtığımı sanıyorum” dedi.

Her resmin boş tuvalde taslaksız ve çizimsiz oluşan resim coşkusunun sınır tanımayan bir serüven olduğunu ifade eden Ataman, “Her yeni başlangıç sanatsal süreç için çok önemlidir. Farklı ve ayrıntılı tarihsel bir anlatım atak ve biçimsel yönden fevkalade gerilimli yapıtları ortaya çıkarmaktadır. Aşk da dahil olmak üzere hiçbir duygu munis değildir, bu duygular beynimin girintilerindeki kasırgaların izi olsa da, asıl resmin konusundan verdiği mesajdan kaynaklanmaktadır” diye konuştu.

*****

Read Previous

“Bana Hazır mısın Baba”

Read Next

Fatih Urunç’u Anma Sergisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: