Ressam Mehmet Tevfik Utku’dan 3. Kişisel Sergi

Seçim Müdürü Mehmet Tevfik

Utku’dan 3. Kişisel Sergi

Haber ve Fotoğraflar : Vahit Şahin

  • Yüreğir Seçim Müdürü Ressam Mehmet Tevfik Utku’nun resim sergisi 20 Şubat 2020 tarihine kadar 75. Yıl sanat Galerisi’nde açık kalacak.

Yüreğir Seçim Müdürü Ressam Mehmet Tevfik Utku üçüncü kişisel resim sergisini 75. Yıl Sanat Galerisi’nde açtı.

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 75. Yıl Sanat Galerisi’nde açılan sergisi hakkında konuşan Mehmet Tevfik Utku, “çok eski yıllardan beri resme karşı yetenekli olduğunu bildiğini, Mersin Güzel Sanatlar Atölyesinde İlhan Çelik’ten yardım aldığını, resimlerinde karakalem, pastel ve yağlı boya tekniklerini kullandığını söyledi. Utku, Tarsus Ressamlar Derneği üyesi olduğunu da ifade ederek, bugüne kadar 3. karma sergi ve bugün de 3. Kişisel serginin açtığını belirtti. Uzmanların kendisinin dışa vurumcu ve biraz da hiper realizme kaçtığını söylediklerini kaydeden Ressam Mehmet Tevfik Utku, klasik resim tarzını çok sevdiğini” söyledi.

Sergi açılışında Adana Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı sanatçılarından Şencan Laçin Bala akardiyon çalarken Bala’ya “Nazende Sevgilim” şarkısı ile ünlü olan Figen Genç de eşlik etti.

Serginin açılışında; Mehmet Tevfik Utku’nun öğretmen eşi Nezahet Utku vile oğlu Onat Utku başta olmak üzere, davetliler, Medya mensupları ve Sanatseverler hazır bulundular.

Yüreğir Seçim Müdürü Ressam Mehmet Tevfik Utku’nun resim sergisi; 20 Şubat 2020 tarihine kadar 75. Yıl sanat Galerisi’nde Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

*****

Önceki

13 Şubat 2020 Perşembe Günün Sergileri

Sonraki

‘‘İNSAN KALABİLME SANATINDA MUTASYON’’

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar