Meysun Mirel’in Atık Malzemeler Sergisi 

Meysun Mirel’in Atık Malzemeler Sergisi 

Haber ve Fotograflar: Vahit Şahin

Meysun Mirel

Sanatçı Meysun Mirel’in atık malzemelerden modern sanat teknikleri ile hazırladığı sanatsal çalışmaları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Adana’da sergilenecek.

Sanatçı Meysun Mirel’in yeni dünya modern sanat tekniklerinden asamblaj sanatı, pouring effect (dökme sanatı), abstrac art (soyut sanat), alcohol ink art (alkol mürekkebi sanatı) ve epoxy ile ilgili hazırladığı sanatsal çalışmalar Adana’lı sanatseverler ile buluşuyor.

Modern sanat örnekleriyle görsel algıyı ön plana çıkarmayı hedefleyen Sanatçı, sergisinin içeriği ”yeniden düşünmek”, “Doğada ve çevrede bulunan atık malzemelere sanatsal boyut ve işlev kazandırmak” , “Günümüz sosyo ekonomik oluşumlar arasında çağdaş sanat nasıl yorumlanır düşüncesini sanatseverlere kazandırmak”, ” Kadının iş hayatında ve evinde sürekli yeni üretim yapma anlayışını geliştirmek”. Asamblaj tekniği ve diğer tekniklerin , doğadan temin edilen atık malzemeler ile soyut geometrik kurgu, kumaş ve kompozisyon ile güncel nesnelerin birlikte kullanılması sanatsal çalışmaların başlıcaları olarak dikkat çekiyor. Sergiye öğretmenler Cahide Mirel Awchi, Özlem Özkaya, Ülker Boğa ve Eskade Derneği sergiye fikir, malzeme, grafik konularında önemli katkılarda bulundu.

Sergi 08 Mart 2021 Pazartesi günü saat 17.00’de Adana Büyükşehir Belediyesi Fuaye Salonu’nda pouring effect workshop çalışması (atölye çalışması) ile açılacak ve 12 Mart’a kadar sergilenecek.

*****

Read Previous

‘Sevgi İnsanı’ Suna Tanaltay Vefat Etti

Read Next

Marmaris Kadın ve Sanat Festivali Başlıyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: