İncirgediği’nde Atatürk için anma töreni yapılacak

İncirgediği Köyünde Atatürk

için anma töreni yapılacak

Haber ve Fotograflar : Vahit Şahin

  • Mersin’in İlçesi Tarsus’a bağlı İncirgediği Mahallesinde Türk Halk Müziği Doktoru Halil Atılgan tarafından organize edilen etkinlikte Atatürk şiirleri, Atatürk skeçleri ve Atatürk’ün sevdiği türküler seslendirilecek.

Mersin’in İlçesi Tarsus’a bağlı İncirgediği Mahallesinde Türk Halk Müziği Doktoru Halil Atılgan tarafından organize edilen etkinlikte Atatürk şiirleri, Atatürk skeçleri ve Atatürk’ün sevdiği türküler seslendirilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Halil Atılgan, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81. yıl dönümünde Tarsus’un İncirgediği Köyünde 9 Kasım 2019 tarihinde saat 11. 00’de törenle anılacak. Ülkemizde ilk olduğunu düşündüğümüz bu anma töreni Halil Atılgan Toroslar Kültür ve Sanat Evi bünyesinde gerçekleşecektir. Tüm dostlarımız davetlidir” dedi.

Atılgan, açış konuşmalarından sonra Atatürk şiirleri, Atatürk skeci ve Atatürk’ün sevdiği türkülerden örneklerin sunulacağı programa Karaisalı Belediyesi, Çukurova Oğuz Boyları Derneği, Adana ve Tarsus Atatürkçü Düşünce Dernekleri katkı sağladığını söyledi.

*****

Read Previous

ADANA BAKLALI KÖYÜ ATATÜRK ŞİİR YARIŞMASI

Read Next

7 Kasım 2019 Perşembe On Küçük Zenci İzmir’de

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: