GESAM’dan “Kurtuluşun 100. Yılında Adana” Sergisi

GESAM’dan “Kurtuluşun 100. Yılında Adana” Sergisi

Haber ve Fotoğraflar : Vahit Şahin

  • Adana’nın Kurtuluşunun 100 Yılında Adana Temalı Resim Sergisi, Hacı Ömer Kültür Merkezi Fuayesi’nde Açıldı
  • Serginin açılış kurdelesi Adana Valisi Süleyman Elban ve GESAM Adana Şube Başkanı Gülşen Doğan ve katılımcı ressamlar tarafından kesildi.
  • GESAM Adana Şube Başkanı Gülşen Doğan tarafından, Adana Valisi Süleyman Elban’a verdikleri destekten dolayı bir plaket verildi.

Adana Valiliği öncülüğünde 5 Ocak Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100.üncü yılına özel 100 ayrı etkinlikle kutlamaların yapılacağı programda, Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM) Adana Şube Başkanlığı tarafından Adana temalı resim sergisi Hacı Ömer Kültür Merkezi Fuayesi‘nde açıldı.

Serginin açılış kurdelesi Adana Valisi Süleyman Elban ve GESAM Adana Şube Başkanı Gülşen Doğan ve katılımcı ressamlar tarafından kesildi.

GESAM Adana Şube Başkanı Gülşen Doğan , Adana Valisi Süleyman Elban’a verdikleri destekten dolayı bir plaket verdi.

Doğan, “18 ressam üyemiz 40 eseri ile 22/27 Aralık 2021 H.Ö Sabancı Kültür Merkezinde sanatseverlerin beğenisine sunulan Adana Temalı Resim Sergisiyle bu tarihi ve çok önemli günde yer almaktan onur ve gurur duymaktayız. Başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

5 Ocak Adana’nın düşman işgalinden Kurtuluşunu klasik kutlamaların dışına çıkarak 1ay öncesinden başlayan ilimiz ve 15 ilçemizde Adana’nın kurtuluşunun 100. Yılında 100 etkinlikle kutlayan Sayın Valimiz Süleyman Elban’a kabul buyururlarsa sanata ve sanatçıya verdikleri değer ve katkılarından dolayı çok teşekkür ederek plaketi takdim etmek istemekteyiz” dedi.

Vali Elban da GESAM ve üyelerine yaptıkları eserlerden dolayı teşekkür etti. Vali Elban, eserleri tek tek inceledi ve eser sahipleriyle sohbet ederek, onları kutladı.

27 Aralık 2021 tarihine kadar Hacı Ömer Kültür Merkezi Fuayesi‘nde açık kalacak sergiye şu sanatçılar katıldı:

Ayşe Sezen, İsmet Alphan, Başak Sezen Yiğenoglu, Mehmet Nuri Borüban, Eda Şengül, Nermin Bakmaz, Fatma Akyüz Güher, Nevin Arıkoğlu, Ferah Eker, Saliha Yeşilköy, Gülay Yılmaz, Semra Aysen, Gülşen Doğan, Tevfik Gökdemir, H.Gönen Uğurlular, Tezcan Ballı Çardak, Hasan Çakır, Yurdagül Sidal.

*****

Önceki

Müslüm Teke’nin “Açık Yüz” Sergisi Açılıyor

Sonraki

“Tarihte Kahraman Adana Kadınları”

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar