GESAM Yumurtalık 2. Kültür Sanat Festivali’nde Sergi Açtı

GESAM

Yumurtalık 2. Kültür Sanat Festivali’nde Sergi Açtı

Haber ve Fotoğraflar : Vahit Şahin

  • GESAM Adana Şube Başkanı Gülşen Doğan,”Yumurtalık 2.Kültür Sanat ve Turizm festivaline, Adana GESAM Üyelerimizin eserlerinin yer aldığı bir Sergi ile katıldık. Sanat standımıza tüm Sanatseverleri bekliyoruz” 

Yumurtalık Turizmi Geliştirme ve Çevreyi Koruma Derneği (YUMÇEV) tarafından Yumurtalık Kaymakamlığı ev sahipliğinde, Yumurtalık Belediyesi ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen, 3 gün sürecek olan festivalde GESAM üyeleri resim sergisi açtı.

Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM) Adana Şubesi üyeleri festivale çeşitli eserleriyle katıldı. Sergi için konuşan GESAM Adana Şube Başkanı Gülşen Doğan, “Adana’mızın buram buram tarih kokan cennet ilçelerinden biri olan Yumurtalık 2.Kültür Sanat ve Turizm festivaline, Adana GESAM Üyelerimizle katılmış olduğumuz sanat standımıza bekliyoruz” dedi.

Ressam Fatma Akyüz Güher ise, pandemi nedeniyle geçen yıllarda yapılamayan Yumurtalık Kültür Sanat ve Turizm Festivali‘nin ikincisine kendisinin de 4 eserle katıldıdığını belirterek,“YUMÇEV’e, Kaymakamlığa, Yumurtalık Belediyesi ve Adana Büyükşehir Belediyesi’ne desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Festivalde ayrıca, kadın kooperatifleri sergisi açıldı. Yörük çadırında hediyelik eşyalar ve yöresel ürünler satışa sunuldu.

*****

Read Previous

Banu Noyan & “Biraz Söz Dinle”

Read Next

18. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali başlıyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: