“Enki” Karma Resim Sergisi Korart’ta Açıldı

“Enki” Karma Resim Sergisi

Korart’ta Açıldı

Haber ve Fotoğraflar : Vahit Şahin

  • 10 sanatçının açtığı ve adını tarihsel ve mitolojik kitaplarda Mezopotamya kültüründe en önemli tanrılardan biri olarak gösterilen “Enki” verilen karma sergi 5 Aralık 2019 tarihine kadar görülebilecek.

Adana’da 10 sanatçının “Enki” adlı karma resim sergisi Korart Sanat Galerisi‘nde açıldı.

Ahmet Yeşil, Ekrem Kahraman, Gülten İmamoğlu, Ilgın Erdem, Kadir Akyol, Muzaffer Tire, Salim Başyiğit, Serap Beyhan Özergin, Soner Tire ve Ünal Kuş tarafından çizilen eserler 5 Aralık 2019 tarihine kadar görülebilecek.

Organizasyonunu Ilgın Erdem’in gerçekleştirdiği sergi hakkında bilgi veren Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim-İş Bölümünden Öğretim Üyesi Dr. Muzaffer Tire, sanatçıyı “Sanatsal bilgeliği barındıran ve evrenin efendisi olan sanatçının sanatsal üretimindeki temel sorumluluğunu ‘insanı anlama kavramı gelişmiş, kendisiyle yüzleşebilen dürüst bir insanı’ kendi uygarlığı içinde yeniden meydana getirmek olmalıdır” şeklinde yorumladı.

Tire, “Bu sergide eserleriyle yer alan değerli on sanatçının, birey olarak sanatçı sorumluluğuyla kendi eserlerini kendi içerisinde ortaya koydukları eserlerde, destansı Enki ruhunu oluşturmaktadırlar. Korart Sanat Galerisinde sergi yapımcılığını gerçekleştiren Ilgın Erdem’i ve bu sergide eserleriyle yer alan tüm sanatçılarımızı, Enki zekası içindeki sorumluluklarıyla ele aldıkları sanat üretimlerinden dolayı kutluyorum” dedi.

*****

Read Previous

Exlibris Sanatçısı Ayşe Anıl Madalya Ödülü aldı.

Read Next

İBB Kültür Merkezlerinde Herşey Ücretsiz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: