Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği Kongresi Yapıldı

Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği Kongresi Yapıldı

Haber ve Fotoğraflar : Vahit Şahin

  • S. Haluk Uygur,“Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği olarak Atatürkçü çizgide ülkemizin birlik ve beraberliği için toplumu daha ileri taşıyan gurup olamaya devam edeceğiz” dedi.
  • Kongrede Yönetim Kurulu asil üyeliklerine S.Haluk Uygur, Murat Ali Hersekli, Hanife Uygur, Gülsüm Ünal ve Esen Cömertpay seçildi.

Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği olağan kongresi yapıldı.

Korona virüs salgını nedeniyle devletin bir yıl izin vermediği derneklerin genel kurullarına yeniden izin verilmesinden sonra olağan genel kurulda Divan Başkanlığına Yaşar Ateşoğlu ve yazmanlıklara Bayram Top ve Esen Cömertpay’ın seçildi.

Kongrede bir konuşma yapan Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği Başkanı Dr. S. Haluk Uygur, salgın döneminde sanal sanat galerisi açtıklarını, ayrıca sanat, tarih ve fotoğraf üzerine zoom programı üzerinden online olarak atölyeler açtıklarını ve bundan sonra da bunu devam ettireceklerini belirtti. Yakın bir zamanda iki tercüme kitap yayınlayacaklarını da ifade eden Uygur, İlter Uzel Tıp Müzesi açılmasına önderlik ettiklerini, Turhan Selçuk-İlhan Selçuk Kardeşlerin doğduğu evin karikatür müzesi haline getirilmesi için çalışmalar da başlattıklarını kaydetti.

 Uygur, “Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği olarak Atatürkçü çizgide ülkemizin birlik ve beraberliği için toplumu daha ileri taşıyan gurup olamaya devam edeceğiz” dedi.

Yönetim ve denetim kurulu raporlarının ibra edildiği ve bilanço ile tahmini bütçenin onaylandığı kongrede Yönetim Kurulu asil üyeliklerine S.Haluk Uygur, Murat Ali Hersekli, Hanife Uygur, Gülsüm Ünal ve Esen Cömertpay,

Denetim Kurulu asil üyeliklerine de Aylin Sofuoğlu, Ozan Gözüyeşil ve Yaşar Ateşoğlu seçildi.

*****

Read Previous

Marmariste 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü

Read Next

Boğaç Yüzgül&Ekip-2/Cemiyetin Yancıları

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: