Adana GESAM Başkanı Gülşen Doğan’dan Çağrı

Adana GESAM Başkanı

Gülşen Doğan’dan Çağrı

Haber ve Fotograflar : Vahit Şahin

  • Doğan, “Başta GESAM üyeleri olmak üzere tüm sanatçılarımızı eser üretmeye davet ediyorum” 
  • “Sanatçı arkadaşlarımızın bu durumu çok daha iyi değerlendirerek, bu süreçte çok sayıda eser üreteceklerine inanıyorum”

Bu zor dönemlerin yakın bir zamanda geçeceğine inandığını ifade eden Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM) Adana Şubesi Başkanı Gülşen Doğan, başta GESAM üyeleri olmak üzere tüm sanatçıları eser üretmeye davet etti.

Gülşen Doğan, koronavirüs nedeniyle başta sanat kesimi olmak üzere toplumun diğer kesimlerinin evde kaldığını belirterek, ”Sanatçı arkadaşlarımızın da bu durumu çok daha iyi değerlendirerek, bu süreçte çok sayıda eser üreteceklerine inanıyorum” dedi.

Bir çok kolleksiyonerde tablolarının olduğunu belirten Ressam Gülşen Doğan, bu süreci kendisinin de evde değerlendirdiğini belirterek, “Ben resimlerimde her izleyiciye farklı duygular hissettiren ve baktıkça çoğalan resimler olarak dikkat çekmeye çalışıyorum. Ekspresyonist bir anlayış içerisinde duygularımı, izlenimlerimi, düşüncelerimi, renkleri ve figürlerini gökyüzü ve bulutlardan ilham alarak kendime has tarzım ile yaptığım resimlerimde doğaya ve insana dönük izlere dönüştürüyorum.Şekillerin renkleriyle ve enerji yüklemeleri ve uygulanan yöntemle seyirciyi çağrışım yoluyla etkilemekte, çeşitli yorumlamalara neden olmaktadır” dedi.

*****

Önceki

TRT İLE 23 NİSAN BU SENE EVLERDE KUTLANACAK

Sonraki

TRT 1’de ve TRT Spor’da Nostaljik Hafta Sonu

One Comment

  • Sayın başkanım çalışmalarınızı ve etkinliginizi keyifle izledim. Tebrik ederim .başarılarınızın devamını dilerim.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar