TRT 1’de ve TRT Spor’da Nostaljik Hafta Sonu

TRT 1’de ve TRT Spor’da

Nostaljik Hafta Sonu

Haber : Kemal Gönüleri

Küresel salgın haline gelen yeni tip koronavirüs nedeniyle “evde kal”anlara özenle hazırlanmış zengin içerikleriyle destek olan TRT, özlenen nostaljik dizileri ve önemli belgeselleri ekrana getiriyor.

Her yaştan izleyiciye hitap eden yeni programlar, oyuncuların kendi evlerinden çektikleri diziler ve unutulmaz filmlerle birlikte TRT’nin zengin arşivinden özlenen içerikler de ekrana taşınıyor.

Bütün yayın kuşaklarını güncelleyen TRT, geçmiş yıllarda büyük ilgiyle izlenen dizi ve programlarını seyircinin ilgisine sunmaya başladı.

Cumartesi “nostalji” günü

Bugüne kadar birçok kültleşmiş yapıma ev sahipliği yapan TRT, başarılı yayıncılık tarihini bir kez daha gözler önüne seriyor.

TRT, ekrana getirdiği yeni içeriklerin yanı sıra nostalji rüzgârı estirerek izleyicileri keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. İlk olarak, 1993 yapımı unutulmaz dizi Ferhunde Hanım ve Kızları, hafta içi her sabah saat 11.30’de TRT 1’de ekrana gelmeye başladı.

Her gün birçok yapım aralıklarla TRT kanallarında ekrana gelirken özellikle cumartesi günleri nostalji severler için kesintisiz bir dizi gününe dönüşecek.

Cumartesi günü “Nostaljik Diziler Günü” olarak ilan edilirken, diziler peş peşe yayınlanarak izleyicilere adeta bir şölen yaşatılacak. Cumartesi günleri; Uğurlugiller, Kuruluş, Perihan Abla, Gülşen Abi, Yedi Numara ve Yeditepe İstanbul dizileri TRT 1’de ara vermeden izleyici ile buluşacak.

TRT 1 Cumartesi Programı;

  • 07.45 – Uğurlugiller
  • 09.30 – Kuruluş
  • 10.55 – Perihan Abla
  • 12.50 – Gülşen Abi
  • 14.05 – Yedi Numara
  • 16:00- Yedi Tepe İstanbul

BU HAFTA SONU TRT SPOR’DA BELGESELLER

TRT Spor, dünyada yayılan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle “Ev Hayat Dolu” kuşaklarıyla evde kalan sporseverleri ekran başına topluyor. Bu hafta sonu efsanevi sporculardan Michael Jordan ile Muhammed Ali’nin yaşam öyküsünün anlatıldığı iki ayrı belgesel izleyenlerin beğenisine sunulacak.

TRT’nin “Ev Hayat Dolu” sloganıyla hayata geçirilen zengin içerikli yeni yayın akışında sporseverlerde unutulmadı. Dünyaya nam salmış sporcuların belgesellerinden, unutulmaz maçlar TRT Spor ekranından izleyici ile buluşacak.

“Air Jordan”ın kariyerindeki bilinmeyenler bu belgeselde: Rides The Bus

Dünyanın en ünlü sporcularından biri olan Michael Jordan’ın kariyerindeki bilinmeyenler, merak edilenler ve çok daha fazlasının anlatıldığı “Michael Jordan Rides The Bus” belgeseli ile sporseverler Jordan’ı biraz daha yakından tanıyacak. 2010 yapımı belgeselde babasının öldürülmesiyle sarsılan Jordan’ın kariyerinin zirvesindeyken profesyonel basketbolu bırakıp beyzbola başlamasının nedenleri keşfedilecek.

  • “Michael Jordan Rides The Bus” belgeseli 11 Nisan Cumartesi saat 12.00’de TRT Spor’da.

“En Büyük”ün unvan karşılaşması: Muhammed Ali ve Larry

74 yaşında hayata gözlerini yuman efsane boksör Muhammed Ali’nin 2 Ekim 1980’de Larry Holmes ile yaptığı unvan maçının hikâyesini TRT Spor ekrana taşıyor. 2009 yapımı belgeselde boksörü bıraktıktan iki yıl sonra Larry Holmes‘un karşısına dünya şampiyonluğu unvanını dördüncü kez kazanmak için çıkan Ali’nin kariyeri ele alınıyor. Spor hayatı dışında da kendini milyonlara sevdiren Muhammed Ali’nin hayatını anlatan belgesel, izleyicileri keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.

  • “Muhammed Ali ve Larry” belgeseli 12 Nisan Pazar saat 12.00’de TRT Spor’da.

*****

Read Previous

Adana GESAM Başkanı Gülşen Doğan’dan Çağrı

Read Next

Lara Kamhi, Belgeseline Erişimi Ücretsiz olarak açtı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: